11. Developer Forum Battery Technologies – pierwszy raz w Polsce! (28-30 czerwca 2016)
 
 
Zapraszamy na 11 edycję Forum Technologii Bateryjnych, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce w dniach 28-30 czerwca 2016 roku w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wydarzenie organizowane jest przez niemieckie laboratorium testowe Battery University Gmbh.
 

POBIERZ PROGRAM FORUM


 
 
Mając na uwadze sukces, jaki co roku od lat odnosi forum eksperckie organizowane w Aschaffenburgu (Niemcy) oraz kolejną niemiecką edycję organizowaną w Hamburgu postanowiliśmy przenieść koncepcję forum na rynek Europy Środkowo-Wschodniej i zorganizować to cieszące się dużą popularnością wydarzenie również w Polsce. Zapraszamy do wzięcia udziału w 11edycji „Developer Forum Battery Technologies” w Gliwicach.
Polska zlokalizowana w samym środku Europy jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków naszego regionu, dlatego też postanowiliśmy zaprosić ekspertów z dziedziny przemysłu bateryjnego oraz technologii rozwoju baterii m.in. litowo jonowych do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. W przeciągu trzech dni odbędą się wykłady, panele dyskusyjne jak również spotkania branżowe.
Seminarium Developer Forum “Battery Technologies” powstało przy założeniu, że informacje o najnowszych trendach w technologiach rozwoju będą trafiały wprost od specjalistów zarówno do przedstawicieli branży, jak i użytkownika końcowego. W Polsce przyjrzymy się bliżej technologiom w rozwoju baterii litowo-jonowych oraz bezpieczeństwu użytkowania i transportu baterii w oparciu o obowiązujące regulacje.
 
NAJWAŻNIEJSZE TEMATY:
• Podstawy technologii litowo-jonowej
• Przeszłość i przyszłość rynku bateryjnego
• Chemia stosowana w ogniwach oraz porównanie technologii
• Bezpieczeństwo użytkowania baterii oraz wymogi prawne dotyczące akumulatorów Li-ion
• Magazyny energii (m.in. dla fotowoltaiki)
• Rowery oraz Pojazdy elektryczne 
 
TOWARZYSZĄCA WYSTAWA
Podczas wystawy uczestnicy forum będą mieli okazję zdobyć informacje od szerokiego grona wystawców, rozmowy przy stolikach wystawienniczych stanowią również doskonałą okazję do nawiązania nowych, użytecznych kontaktów biznesowych.
 
Poza tym na odwiedzających czekać będą ciekawe atrakcje i nowinki technologiczne. 
 
Szczegółowe informacje:
developer.forum.gliwice@batteryuniversity.eu
 
Portal globenergia.pl jest patronem medialnym 11-stego Forum Technologii Bateryjnych w Gliwicach.