Już za dwa tygodnie, dokładnie 12 października spotykamy się w Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie.

Dlaczego warto wziąć udział?

Bo wymaga od nas tego nasza codzienność! Rozwój nowoczesnych technologii, nierzadko powstałych w wyniku komercjalizacji badań naukowych, to rzeczywistość, która coraz częściej staje się naszym udziałem. Chcemy wygodnie żyć, nie tylko w perspektywie własnych czterech ścian, ale też wspólnot lokalnych, które tworzymy i z którymi się identyfikujemy. Czyste miasta to czyste powietrze, czysty transport, wygoda poruszania się i komfort bezpieczeństwa dla naszego zdrowia.

Nowoczesne technologie pracują dla naszego komfortu. Nie tworzymy ich dla samego faktu tworzenia, ale po to, aby nasze życie uczynić bezpieczniejszym i mieć poczucie, że przyszłość będzie wolna od wielu problemów, z którymi obecnie borykamy się na co dzień.

Podczas dwóch sesji tematycznych, które gościć będziemy w naszym centrum, razem z zaproszonymi gośćmi rozważać będziemy kwestie związane z tym wszystkim co wiąże się z zieloną energią, miastem smart, krystalicznym powietrzem i technologiami powstającymi dzięki inwestycjom w naukę.

Będziemy rozmawiać z praktykami, działającymi na polskim rynku od lat, specjalistami w swoich dziedzinach. A wszystko po to, aby potwierdzić, że bycie SMART to nie jedynie slogan, ale rzeczywistość, którą możemy dotknąć.

Zapraszam do Sulechowa,

Radosław Grech
Prezes Zarządu Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.


O Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2018

Inauguracja Kongresu będzie miała miejsce 11 października 2018 roku o godzinie 11:00 w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda i swoją tematyką obejmie najistotniejsze kwestie związane z rozwojem nowoczesnych technologii, siłą przedsiębiorczości, funkcjonowaniem startupów, zdrowiem i medycyną oraz przemysłem kosmicznym. w wydarzeniu wezmą udział lubuscy przedsiębiorcy, samorządowcy oraz przedstawiciele świata nauki.

Pierwszy dzień Kongresu to inauguracja i pięć paneli tematycznych w Zielonogórskiej Filharmonii. W drugim dniu spotkamy się w trzech lubuskich parkach naukowo-technologicznych w tym w Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego, aby porozmawiać na tematy bliskie ich działalności i współpracy z biznesem.

Więcej informacji oraz szczegółowy program Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2018 na stronie:
https://kongres.lubuskie.pl/

Organizatorem Kongresu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Do udziału zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak.

Redakcja GLOBEnergia