Szczególnie w czasie wakacji wiele soób chętnie korzysta z formy wypoczynku jaką są kąpiele w basenach. Dzięki swoim leczniczym właściwościom coraz popularniejsze stają się baseny termalne. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że nie we wszystkich ośrodkach faktycznie kąpiemy się w wodach głębinowych. Część basenów wypełniona jest wodą sieciową.

Lecznicze właściwości wód geotermalnych w Polsce znane są już od XIII wieku. Historycznym obszarem eksploatacji i leczniczego stosowania wód geotermalnych są Sudety, a dokładnie rejon Dolnego Śląska.

W uzdrowiskach, których podstawą założenia była balneoterapia leczy się choroby układu trawienia, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, dróg oddechowych, układu nerwowego, osteoporozę, choroby skóry, otyłość. Każde z sanatoriów posiada kilka profili leczniczych, co stwarza możliwości doboru odpowiednich zabiegów do potrzeb pacjentów.

Zmineralizowane wody, nadają się nie tylko do kąpieli. Wiele z nich jest uzdatnionych do spożycia, a ich bogaty skład mineralny wpływa korzystnie na schorzenia układu pokarmowego, problemy trawienne, stany zapalne dróg żółciowych i wiele innych. 

Jakie wody wykorzystują baseny geotermalne Polskie i Słowackie? Odpowiedż na to i inne pytania na stronie:

http://www.globenergia.pl/basenytermalne.html
baseny tabela