Portal cng.auto.pl i Fundacja Green Fuel organizują na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawę „Strefa Metanu”. Ekspozycję specjalną będzie można zwiedzać w dniach 27-30.10.2015 w Miasteczku Ekologicznym w ramach targów POL-ECO-SYSTEM, które są największą ekologiczną wystawą w Polsce.

 
„Strefa Metanu”, organizowana pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki, to specjalne stanowisko promujące niskoemisyjne, alternatywne paliwo CNG i LNG w transporcie polskim.
 
Organizatorami „Strefy Metanu” są Fundacja Green Fuel i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Patronat Medialny dla wydarzenia zapewnia portal cng.auto.pl oraz logistyczny.com.
Bartłomiej Kamiński, Prezes Fundacji Green Fuel w czasie tego wydarzenia przedstawi projekty dotyczące rozwoju infrastruktury alternatywnych paliw metanowych w Polsce. Portal cng.auto.pl zaprezentuje alternatywne rozwiązania dla transportu. Będzie można zobaczyć pojazdy zasilane paliwem CNG i LNG oraz technologię tych ekologicznych pojazdów.
W „Strefie Metanu” przedsiębiorcy pokażą stacje tankowania pojazdów paliwem CNG oraz kompozytowe butle CNG.
 
„Strefa Metanu” od 4 lat jest organizowana z wielkim zapałem na targach poznańskich. Grono zaproszonych gości uświetnią nasi europejscy partnerzy branży CNG i LNG, przedsiębiorcy oraz użytkownicy pojazdów zasilanych CNG, którzy zawsze dzielą się z nami swoimi doświadczeniami i obserwacjami z rynku alternatywnych paliw metanowych. Do „Strefy” co roku zapraszamy uczniów i studentów. Obserwujemy wzrost zainteresowania pojazdami z napędem CNG. Naszą Fundację wspierają studenci TSL TEAM z Uczelni UTH, którzy promują paliwo CNG i LNG i uważają je za przyszłościowe. „Strefa Metanu” to największa i jedyna w Polsce ekspozycja technologii CNG, LNG i LCNG – mówi Bartłomiej Kamiński.
 
strefa Metanu 01
 
Patronat Honorowy nad Miasteczkiem Ekologicznym, w ramach którego odbywa się Strefa Metanu, objął Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
 
Więcej informacji o Miasteczku Ekologicznym i Strefie Metanu na stronie www.polecosystem.pl