Już w najbliższy piątek 19 października br. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie zaprasza wszystkich mieszkańców na trzecią edycję Powiatowego Pikniku Ekologicznego. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”.

Organizatorzy zwracają uwagę na szkodliwość spalania odpadów w domowych paleniskach i emisję trujących związków do atmosfery. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, który już niebawem nadejdzie.

Głównym celem tego wielowątkowego wydarzenia ma być szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Dlatego podczas III Powiatowego Pikniku Ekologicznego nie zabraknie zajęć skierowanych do młodych i najmłodszych mieszkańców powiatu.

Dla dzieci z przedszkoli wystąpi teatr „Kultureska” ze spektaklem „Bajeczna Fiesta”. Po nim aktorzy poprowadzą zajęcia animacyjne.

Jednocześnie dla młodzieży Fundacja „Arka” przygotowała cztery stanowiska, na których zostaną przeprowadzone warsztaty ekologiczne. Uczniowie wezmą udział m.in. w Mobilnej pracowni odnawialnych źródeł energii, rowerowym kinie i grach planszowych.

Tradycją stała się wymiana odpowiedniej ilości posegregowanych odpadów na sadzonki drzew iglastych. W tym roku iglaki z zakrytym systemem korzeniowym wyprodukowała Szkółka Kontenerowa z Nadleśnictwa Oleszyce.

Nie zabraknie również wystawców związanych z branżą ekologiczną i leśną.

Redakcja GLOBEnergia