Nowa aplikacja IRENA dostarcza informacje dotyczące energetyki odnawialnej globalne prosto do kieszeni. 

 

Użytkownicy smartfonów mogą uzyskać dostęp do najbardziej wiarygodnych danych na temat globalnego potencjału energii odnawialnej, za darmo, dzięki aplikacji uruchomionej przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej (IRENA). Globalny kieszonkowy atlas, to teraz dostępne na wszystkich platformach, w tym BlackBerry 10, iOS, Android i Windows Phone, globalne  narzędzie łączące tysiące map z 67 krajów i 50 centrów danych. Stworzone zostało w celu dostarczenia informacji na temat odnawialnych źródeł energii w dowolnym miejscu świecie. 
 
„Globalny Atlas pomoże inwestorom zwiększyć pewność realizowanych lub planowanych inwestycji. Użytkownicy aplikacji mogą łatwo uzyskać dostęp do danych od potencjału geotermalnego na Karaibach, do nasłonecznienia na Bliskim Wschodzie. Jest to niezwykle potężne narzędzie.” powiedział Adnan Z. Amin, IRENA Dyrektor Generalny.
Aplikacja na urządzenia mobilne może bardzo szybko pomóc odpowiedzieć na pytania, jak można zagospodarować potencjał energii geotermalnej na danej wyspie, jaki procent danego miasta może być zasilany energią słoneczną, albo gdzie znajdują się miejsca dedykowane pod instalacje turbin wiatrowych.
 
Aplikacja zawiera czyste, syntetyczne treści, udostępnia zdjęcia  obszarów, w których odnotowywany jest wzrost poprawy infrastruktury energetycznej. To również potężna kombinacja funkcji wyszukiwania, w tym usług geolokalizacyjnych, wraz ze spersonalizowanymi widokami map i z możliwościami ich udostępniania. 
Globalny Atlas jest mobilnym portalem internetowym, którego celem jest zapewnienie dostępu do niezbędnych zestawów danych, wiedzy i wsparcia finansowego. Ma pomagać krajom oceniać swój krajowy potencjał energii odnawialnej.

Aplikacja dostępna TUTAJ

Źródło: IRENA, pv-magazine.com