Trwa IV Kongres PORT PC. Kongres rozpoczął się wręczeniem nagrody, za promocję pomp ciepła w Polsce.

 

W tym roku tę nagrodę otrzymał dziennikarz telewizyjny Tomasz Zubilewicz. 
 
„Nie spodziewałem się, że moje działania zostaną tak ocenione. Ja patrzę na to wszystko co związane z edukacją, energooszczędnością, odnawialnymi źródłami energii poprzez swoją pracę, czyli edukację. Edukować, edukować i jeszcze raz edukować. To jest zgodne jak najbardziej z moim sumieniem, gdyż jestem z wykształcenia magistrem geografii, więc spełniam się na tym polu.
 
Okazuje się, że ta moja działalność, liczba odsłon magazynu Dobre Klimaty, który produkuje, świadczy o tym, że tę wiedzę trzeba popularyzować.
Tym bardziej miło mi, że taka znacząca organizacja jak PORT PC zauważyła moje działania i cieszę się, że pod tym wspólnym mianownikiem będziemy mogli to wszystko dźwigać. A do zrobienia jest jeszcze bardzo, bardzo dużo. Cały czas ta ścieżka wije się poprzez nowe zakręty, za każdym zakrętem widać coraz to nowe tematy.” – dla redakcji GLOBEnergia skomentował wyróżnienie Tomasz Zubilewicz.
Kongres cały czas trwa. Podczas Przez uczestnikami jeszcze kilka atrakcyjnych tematów. Między innymi Analiza zastosowania różnych urządzeń grzewczych w budynku jednorodzinnym, Polski standard jakości wody dla urządzeń grzewczych, czy nowe standardy dolnych źródeł – VDI 4060 oraz projekt Thermo Map.
 
Redakcja GLOBEnergia