Już jutro rozpocznie się III Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. Warto się wybrać z całą rodziną na to wydarzenie, gdyż czeka wiele atrakcji i zabaw z konkursami. W tym roku program jest bardzo bogaty nastawiony na rodziny z dziećmi. W Energetycznej Strefie Zabaw będzie można zamienić się w małego naukowca i odkryć prawa rządzące światem nauki. Dzieci wraz z rodzicami m.in. wytworzą własne błyskawice, stworzą własny film animowany, doświadczą
energii wiatru i spróbują wielu eksperymentów fizyko-chemicznych!

  DSC04595

Czas z rodziną będzie można spędzić także w Strefie Gier Bez Prądu, gdzie będzie można zagrać w wiele gier planszowych dostosowanych do wieku dziecka. Poza tym będzie można wsiąść na energetyczne rowery i wytworzyć własny prąd, zasilając małą fontannę lub różne rodzaje żarówek, poznając przy tym ich wpływ na środowisko! Dla wszystkich tych, którzy chcą przekonać się, jak może wyglądać Bielsko-Biała, jeśli nie będziemy dbać o środowisko, organizatorzy przygotowali wielkie puzzle. Ten, kto ułoży układankę zobaczy dwa różne oblicza swego miasta.

DSC04590   DSC04592

Specjalne stanowisko „Kiedyś byłem śmieciem, teraz jestem KIMŚ” przygotowuje Biuro Gospodarowania Odpadami. Na tym stoisku dzieci poprzez liczne zabawy i konkursy z nagrodami dowiedzą się wszystkiego na temat prawidłowej segregacji śmieci. Uczestnicy festiwalu będą mogli także wziąć udział w wielu kreatywnych warsztatach. Najmłodsze dzieci stworzą wiele zabawek z recyklingu, m.in. własne eko-maskotki z krawatów, które wypełnione będą granulatem powstałym z przetworzenia butelek PET.

DSC04606

Na festiwalowej wystawie „Drugie życie rzeczy” prezentowane są naszyjniki i bransoletki z „koszulkowej włóczki”. Teraz będzie można zrobić je samodzielnie pod okiem projektantki z Dizajneko uczestnicy stworzą niepowtarzalne bransoletki ze starych t-shirtów! Z kolei na warsztatach „Mikstury z Natury” uczestnicy dowiedzą się, czy kosmetyki mogą być pozbawione chemicznych substancji. Z produktów dostępnych w każdej kuchni stworzą naturalne, domowe kosmetyki!

DSC04591

Przez cały dzień będzie można sadzić roślinki na stoisku Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Dla tych, którzy przyniosą zużyte baterie lub nakrętki po napojach uczelnia przygotowała specjalne upominki! Dla dorosłych przewidziano także ek-prezentacje, które odbędą się w Auli Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Uczestnicy multimedialnych wykładów dowiedzą się, jak oszczędzać energię w codziennym życiu, na czym polega eko-jazda, jak prawidłowo segregować śmieci i wiele innych prezentacji. Ponadto aż do niedzieli można oglądać wystawę eko-dizajnu „Drugie życie rzeczy”, w której można podziwiać prace polskich projektantów m.in.: fotel z budki telefonicznej, meble z kartonu, lampy z butelek i aparatów fotograficznych czy biżuterię z mechanizmów zegarkowych.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.miastodobrejenergii.com

Program III Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

bb chroni klimat

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Bielsku-Białej