Falownik Wolta Julia 10kW – inteligentny, wydajny, trwały a przez to innowacyjny

falownik fotowoltaiczny
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

falownik fotowoltaiczny

Podziel się

Podczas tegorocznych targów Renexpo Poland miała miejsce premiera nowego urządzenia polskiego producenta – firmy Spirvent. Mowa o trójfazowym, beztransformatorowym falowniku Wolta Julia 10 kW.

Inteligentna Julia

Inwerter Wolta Julia 10 kW dostosowany jest do pracy w polskich warunkach atmosferycznych, śledzi odbiorniki na każdej fazie w zakresie poboru mocy, a przy podłączeniu do sieci zapisuje całą historię pracy.

falownik fotowoltaiczny

Fot. Spirvent

Czym jeszcze charakteryzuje się innowacyjny falownik Wolta Julia 10kW opowiada Izydor Jaszczak, handlowiec firmy Spirvent:

Wolta Julia to falownik trójfazowy o mocy 10kW, jednak płyta podłogowa ma moc między 7 a 10 kW. To oznacza, że jeśli instalator założy instalację o mocy 7 kW, bo tak zażyczył sobie jego klient, a po jakimś czasie będzie chciał ją rozbudować do 10 kW, to wystarczy że przeprogramuje system. Przy tradycyjnych falownikach nie ma takiej możliwości, co zmusza inwestora do wymiany falownika na nowy, a tym samym generuje większe koszty".

Nie bez znaczenia jest też polskie pochodzenie, czyli miejsce projektu i produkcji tego urządzenia.

Falownik ten jest produktem polskim. Nie wymaga specjalnej konfiguracji przez instalatora. Klient ma możliwość podglądu pracy instalacji przez internet"- dodaje Izydor Jaszczak

Wydajna Julia

Nowy falownik Wolta Julia 10 kW cechuje się niskim poborem energii na potrzeby własne. Rozpoczyna oddawanie energii do sieci już od 150 V po stronie DC, czyli zdecydowanie wcześniej w porównaniu z falownikami innych firm. Maksymalne napięcie wejściowe pracy tego urządzenia to 1000V, a maksymalna sprawność sięga nawet 98%. Natomiast współczynnik zakłóceń harmonicznych nie przekracza 3%.

falownik fotowoltaiczny

Fot. Spirvent

Trwała Julia

Zaprezentowany podczas tegorocznych targów Renexpo Poland falownik posiada wewnętrzny rejestrator parametrów pracy. Zbudowany jest z trwałych komponentów, jest więc odporny na uszkodzenia mechaniczne i posiada aktywne zabezpieczenie zapobiegające potencjalnej awarii. Co więcej, ogromną zaletą dla każdego instalatora jest  łatwość montażu falownika, a także gotowość do pracy od razu po podłączeniu do sieci elektrycznej. Dla użytkowników jest w zasadzie bezobsługowy. Waży 35 kg, chłodzony jest konwekcyjnie, a poziom emitowanego podczas pracy hałasu nie przekracza 25 dB. Posiada wysoki poziom szczelnośći (IP 65), co umożliwia montowanie inwertera także na zewnątrz.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia