Za nami targi GreenPOWER w Poznaniu. To kolejne poznańskie spotkania dotyczące eneregetyki odnawialnej, na której spotkaliśmy przedstawicieli największych światowych firm oferujących swoim klinetom wysokiej jakości produkty i usługi. 

 
 
Podczas tegorocznego GreenPOWER nasze stoisko odwiedziła między firmy dystrybuującej na naszym terenie falowniki firmy Huawei. 
Doświadczenie zebrane przez ponad 20 lat w dziedzinie technologii informatycznych, internetowych i technologii PV zaowocowało wprowadzeniem w ofertę firmy Huawei inteligentnych rozwiązań PV. 
 
W oparciu o innowacyjne koncepcje, proste, w pełni cyfrowe i zautomatyzowane dzieki urządzeniom Huawei można bufowac dzisiaj inteligentne instalacje słoneczne. Tyle lat doświadczeń to również bezpieczeństwo i niezawodność.  
 
Podczas targowych rozmów dowiadujemy się najczęściej tego, co najnowsze w ofertach, poznajemy plany firm i pytamy o ich obawy i doswiadczenia na naszym – polskim rynku. 
Zapraszamy na rozmowę z Michałem Kalouskiem, prezesem spółki Photomate, która zajmuje się własnie dystrybucją falowników fotowoltaicznych Huawei. 
 
Bartłomiej Świderek: Spotykamy się w Poznaniu, na targach GreenPower. Czego spodziewacie się po tej wizycie?
Michał Kalousek: Jesteśmy dystrybutorem technologii fotowoltaicznej i targi są dla nas bardzo dobrą okazją do spotkań z naszymi klientami i potencjalnymi partnerami.
 
BS: Czym dokładnie się zajmujecie?
MK: Prowadzimy dystrybucję falowników Huawei na Europe Środkową i Wschodnią. Jest to bardzo dobrze znany i rozpoznawalny brand w branży telekomunikacyjnej, niestety jak na razie tylko niewielu potencjalnych klientów wie, że firma Huawei sprzedaje również falowniki fotowoltaiczne. Chcemy ten stan zmienić, bo naszym zdaniem falowniki Huawei są w wielu przypadkach rozwiązaniem optymalnym.
 
BS: No tak, ale przecież każdy producent twierdzi, że jego produkt jest najlepszy. Skąd u Was przekonanie o wyjątkowości waszych produktów?
MK: Huawei oferuje wyjątkowy mix: silna międzynarodowa korporacja, która w roku 2015 dostarczyła 10,5 GW – prawdopodobnie najwięcej na świecie, znana marka i produkt wyjątkowej jakości i sprawności. Oczywistością jest wsparcie lokalne poprzez sieć naszych partnerów. W tej chwili mamy w ofercie falowniki od 8kW, przy czym najlepsze parametry falowników Huawei można osiągnąć przy większych instalacjach. Pod koniec roku nasza oferta zostanie uzupełniona o mniejsze falowniki do 5kW. 
 
BS. O jakich parametrach w tym przypadku mówimy?
MK: Dobre pytanie. Sprawność na poziomie 98,8%, 4 MPPT, monitoring stringów, PLC – komunikacja po kablach AC, a co za tym idzie niskie nakłady inwestycyjne i koszty działalności oraz najwyższy uzysk. 
 
BS: Brzmi to interesująco, ale czy istnieje możliwość zweryfikowania danych, które podajecie?
MK: Tak. Nasi klienci mają możliwość sprawdzenia naszych technologii w Huawei Wutness Centrum w niemieckiej Norymberdze. Znajduje się tam również europejska centrala dla falowników. Wierzę, że nasi klienci będą mogli to sprawdzić wkrótce na wielu instalacjach w Polsce.
 

BS: My również – trzymamy kciuki!


Michał Kalousek (Photomate) na stoisku GLOBEnergia podczas targów GreenPOWER

Źródło: GLOBEnergia Plus 5/2016

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj całe wydanie już dziś!

appstore        google play