Podczas tegorocznych targów Enex Nowa Energia odbyło się Forum Technologiczne redakcji GLOBEnergia. 

 
 
W ramach Forum Technologicznego uczestnicy rynku i wszyscy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii spotkali się podczas dwóch ważnych wydarzeń:
 
  • IX Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła 30 marca 2016
  • VII Forum Fotowoltaicznego SOLAR+ 31 marca 2016
Podczas tego pierwszego wydarzenia, odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca tegoroczną edycję konkursu Dobre Praktyki w Dobrych Rękach. Podczas tego wydarzenia oprócz laureatów konkursu nagrodzono też firmy wykonawcze za działalność w branży pomp ciepła. – WIĘCEJ TUTAJ
 
Wśród gości tegorocznych targów, oprócz prelegentów pojawiły się największe firmy wykonawcze z całej Polski. 
 
Tematem do rozmów IX Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła  były problemy inwestycyjne w Polsce i istota właściwego doboru dolnych źródeł dla pomp ciepła. Dyskutowano też nad wpływem elementów systemu grzewczego opartego na pompie ciepła na późniejsze koszty eksploatacyjne. Przedstawione zostały rozwiązania niskotemperaturowego systemu ogrzewania płaszczyznowego opartego na matach kapilarnych. Pochylono się też nas istotą informacji geologicznej w aspekcie inwestycji w gruntowe pompy ciepła oraz nad zmianami prawnymi w tym temacie na rok 2016. 
 
Całe wydarzenie zostało rozpoczęte przedstawieniem rynku powietrznych pomp ciepła w Polsce, a zakończone było Forum Branżowym, w którym wzięli udział przedstawiciele firm wykonawczych. 
 
Podczas VII Forum Fotowoltaicznego Solar+ przedstawiono zarówno przegląd urządzeń PV dostępnych w Polsce, wraz z cenami instalacji, jak i rozwój oraz prognozy rozwoju rynku PV w Polsce.  Uczestnicy zapoznali się z procesem inwestycyjnym budowy gminnych mikroinstalacji PV, z procesem przyłączenia mikroinstalacji jak i z najczęstszymi problemami natury prawnej. Przedstawione zostały też nowe rozwiązania w falownikach fotowoltaicznych i zalety technologii smart. Uczestnicy forum mieli niepowtarzalną okazję poznać jako pierwsi relację ze spotkania branży fotowoltaicznej podczas której wypracowano postulaty i oficjalne stanowisko branży w temacie propozycji zmian ustawy o OZE. 
 
Po zakończeniu obydwóch wydarzeń wybrani uczestnicy na podstawie wypełnionych ankiet zostali nagrodzeni upominkami od sponsorów wydarzenia. 
 
Dziękujemy za przybycie i odwiedzenie naszego stoiska oraz forów. Dziękujemy za wszystkie tematy inspirujące nas do pracy, za wszystkie owocne rozmowy i miłą atmosferę!


Zapraszamy też do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń, podczas których jesteśmy do Państwa dyspozycji i czekamy na coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii!