Viessmann rozszerza swoją ofertę o fotowoltaikę

Niedawno pojawiła się możliwość skorzystania z oferty zakupu i montażu fotowoltaiki przez Viessmann. Firma ta, należąca do światowych liderów branży grzewczej, już od dawna ma w swojej ofercie OZE – pompy ciepła, kotły na biomasę, kolektory słoneczne. Teraz oferta ta została poszerzona o moduły fotowoltaiczne. Połączenie tej technologii z pompami ciepła zapewni nam tanią i ekologiczną eksploatację domu.

Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz” to oferta kierowana do odbiorców indywidualnych. Firma deklaruje wsparcie poprzez doradztwo klientom doboru parametrów instalacji. Wśród ofert, dostępne jest sześć pakietów, które różnią się mocą znamionową oraz ilością modułów.  Są to:

  • Pakiet XS – moc znamionowa 2,6 kW, odpowiednia dla zużycia rzędu 3000kWh rocznie, cena 17353 zł
  • Pakiet S – moc znamionowa 3,12 kW, odpowiednia dla zużycia rzędu 3500kWh rocznie, cena 19897 zł
  • Pakiet M – moc znamionowa 4,16 kW, odpowiednia dla zużycia rzędu 4500kWh rocznie, cena 25110 zł
  • Pakiet L – moc znamionowa 5,2 kW, odpowiednia dla zużycia rzędu 5500kWh rocznie, cena 30348 zł
  • Pakiet XL – moc znamionowa 6,24 kW, odpowiednia dla zużycia rzędu 6500kWh rocznie, cena 34943 zł
  • Pakiet XXL – moc znamionowa 7,8 kW, odpowiednia dla zużycia rzędu 8000kWh rocznie, cena 42395 zł
  • Ceny zawierają 8% VAT (instalacja przeznaczona dla budownictwa mieszkalnego).

Kalkulator i pełna oferta znajdują się TUTAJ

Po wybraniu odpowiedniej opcji, opłata obejmuje zarówno zakup części, jak i montaż – dostajemy gotową instalację, przygotowaną do pracy. Koszt obejmuje również 10 lat gwarancji na moduły.

zerowy eksport mocy

Na stronie producenta dostępny jest kalkulator, który pozwala oszacować oszczędności na prądzie dla każdej wymienionej oferty. I tak sprawdzając wyniki z kalkulatora:  najmniejszy z pakietów pozwoli nam zachować w ciągu roku ponad 1500 zł, natomiast instalacja o największej dostępnej mocy – aż 4 500 zł. Jednocześnie każda z nich daje możliwość ograniczenia emisji CO2 o całe tony rocznie.

Warto pamiętać, że wydatek na instalację fotowoltaiczną to inwestycja, która w polskich warunkach świetnie funkcjonuje dzięki rozliczeniom w systemie opustów (netmeteringu). Polega to na tym, że inwestor będzie mógł w ciągu roku rozliczyć energię wysłaną do sieci z energią pobieraną z sieci. Dzięki temu sieć energetyczna staję się swego rodzaju magazynem energii. Ułatwia to korzystanie z tak wyprodukowanej energii elektrycznej – można z korzystać wtedy kiedy będzie potrzebna.

Kupić, nie kupić – zastanowić się warto.

Na rynku dostępne są instalacje, szczególnie te budżetowe w niższej cenie. Bolączką rynku fotwoltaicznego  jednak jest realna gwarancja.  To rzeczywista przewaga branży grzewczej, która nie tylko działa od wielu lat, ale ma rozbudowaną sieć serwisową w całym kraju. Taka firma nie może sobie pozwolić na niską jakość, albo problemy z realizacją gwarancji, bo rzutować to będzie na sprzedaż kotłów, pomp ciepła i wielu innych urządzeń. Decyzja co do zakupu, czyli wypadkowej ceny, jakości i gwarancji pozostaje w naszych rękach – konsumentów. Nas (redakcję) na pewno cieszy coraz więcej słonecznych dachów.

źródło : Viessmann

Redakcja GLOBEnergia