Jeden system na podłogę, ścianę i sufit – sprawdź, co zyskujesz!

podłogowe1
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

podłogowe1

Podziel się

Firma Rehau posiada w swojej ofercie systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, do uniwersalnego zastosowania – RAUTHERM S.

 
 
Wybierając system RAUTHERM S zyskujemy:

  • kompletny system z PE-Xa
  • wszechstronne systemy montażowe
  • indywidualne wsparcie projektowe
  • profesjonalne przeszkolenie na budowie
  • prosty montaż nawet w trudnych warunkach budowlanych
Sercem systemu jest rura RAUTHERM S i technika łączenia typu tuleja zaciskowa.
Używając rury grzewczej RAUTHERM S z polietylenu sieciowanego RAU PE-Xa, budujemy na solidnych fundamentach „made in Germany”. Warto się samemu przekonać o jakości elastycznych rur RAUTHERM S odpornych na uderzenia i szczelnych na przenikanie tlenu. Trwałe, szczelne i nie wymagające uszczelek O-ring połączenie typu tuleja zaciskowa umożliwia szybkie i łatwe łączenie rur.
Rura grzewcza RAUTHERM S i technika łączenia typu tuleja zaciskowa stanowią dwa podstawowe elementy systemu ogrzewania płaszczyznowego.
 
Rury grzewcze RAUTHERM S:
  • z sieciowanego polietylenu PE-Xa
  • zgodne z normą PN-EN 16892
  • podlegają stałej kontroli jakości, zarówno wewnętrznej, jak i przeprowadzanej przez niezależne instytuty
  • zarejestrowane w DIN CERTCO (nr rejestru. 3V226 PE-Xa i 3V227 PE-Xa) zgodnie z DIN 4726 / DIN EN ISO 15875
  • zapobiegają dyfuzji tlenu zgodnie z DIN 4726

Technika łączenia za pomocą tulei zaciskowej:

  • szczelna
  • bez O-ringu
System ogrzewania płaszczyznowego firmy REHAU zastosowano na powierzchni przemysłowej w Centrum Logistycznym Penny, Köln-Bocklemünd. Szybki montaż rur o jakości spełniającej wymagania w zakresie udarności i wytrzymałości zapewnił sprawny przebieg robót w liczącej 15 600 m² hali. Niewymagające konserwacji rury RAUTHERM S ułożono pod betonem walcowanym.
Taki system funkcjonuje również na Stadionie Rhein Neckar Arena. Firma REHAU dostarczyła na tę inwestycję system ogrzewania naturalnej murawy w odpowiednich dla obiektu długościach zwojów rur. Jeden zwój odpowiadał jednemu obiegowi grzewczemu, co wyeliminowało problem odpadów rur. 
Podobnie rozwiązano problem ogrzewania płaszczyznowego w hali sportowej w Probstzella. Ze względów sportowo-medycznych, energetycznych i architektonicznych zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego w nowo budowanych halach sportowych stało się już standardem. Miłe ciepło promieniowania nad całą podłogą zapewnia przyjemny klimat w hali. Niebezpieczeństwo uszkodzenia ciała przez przeszkadzające radiatory jest wykluczone, a dzięki temu zagwarantowana jest pełna swoboda ruchów. W szczególności w przypadku wykonywania ćwiczeń na podłodze oraz uprawiania gimnastyki, odpowiedni poziom ciepła i niewielkie wzbijanie kurzu zapewnia większy komfort.
Inwestorów odpowiedzialnych za budowę hali przekonał "silny duet", jakim jest rura RAUTHERM S i technika łączenia typu tuleja zaciskowa, oraz system suchej zabudowy dla elastycznych podłóg sportowych.
 
Źródło: REHAU
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia