Pompy ciepła c.w.u. serii DHW to wszechstronne urządzenia do przygotowania ciepłej wody. Wykorzystują do tego celu energię cieplną z powietrza, co stanowi większość energii potrzebnej do pracy. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody. Urządzenia doskonale sprawdzają się jako samodzielny bądź uzupełniający system c.w.u. i potrafią pokryć 70-100% rocznego zapotrzebowania na ciepła wodę. Nowością w ofercie firmy Dimplex jest model pompy ciepła DHW 400+.  Jest ona wyjątkowa ze względu na największą na rynku pojemność wody użytkowej, dzięki temu ma szereg zastosowań.

DHW 400+ – Pompa ciepła do c.w.u. z regulacją cyfrową

DHW 400+ to pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej wyposażona w sterowany elektronicznie wentylator promieniowy oraz króćce powietrza wylotowego i odprowadzanego do szybkiego podłączenia przewodów rurowych (maks. długość 10 m). Urządzenie wyposażone jest w stalowy emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 385 l ze w zintegrowaną wężownicą grzewczą do podłączenia zewnętrznego źródła ciepła, ochronną anodą antykorozyjną oraz tuleją zanurzeniową dla zewnętrznego czujnika zbiornika.

Kolektor słoneczny czy pompa ciepła DHW 400+?

Pompa ciepła c.w.u. DHW 400+ jest doskonałą alternatywą dla kolektorów słonecznych, gdyż w przeciwieństwie do nich, jej praca nie jest uzależniona od dostępu do promieniowania słonecznego, a jedynie od temperatury powietrza dostarczanego do pompy. Nie istnieje więc problem nadwyżki, a co ważniejsze niedoboru energii, która ma miejsce w pochmurne dni przy zastosowaniu kolektorów słonecznych.

Zaawansowana regulacja

DHW 400+ posiada zaawansowaną regulację elektroniczną z wyświetlaczem LCD. Oferuje on nadzór nad pięcioma niezależnymi źródłami ciepła (pompa ciepła, kolektory słoneczne, instalacja fotowoltaiczna, grzałka elektryczna, kocioł grzewczy), które są sterowane tak, aby uzyskać jak największą sprawność całego systemu przygotowania ciepłej wody, a także jako priorytet wykorzystać darmową energię odnawialną.

Zalety:

  • Zintegrowana wężownica grzewcza.
  • Praca w szerokim zakresie temperatur zasysanego powietrza.
  • Możliwość wykorzystania ciepła odpadowego niezależnie od miejsca ustawienia.
  • Dodatkowe możliwości: osuszenie powietrza, efekt chłodzenia i przewietrzania domu.
  • Alternatywa dla kolektorów słonecznych – niezależność od warunków pogodowych.
  • Funkcje sterowania umożliwiające nadzór nad 5 źródłami ciepła: kolektory słoneczne, fotowoltaiką/turbina wiatrowa, pompa ciepła, grzałka elektryczna, kocioł grzewczy.
  • Algorytm odszraniani zapewniający prace, urządzenia do -7°C (DHW 300D+).
  • 5 lat gwarancji

Pompy ciepła c.w.u. serii DHW wyposażone są w zintegrowana wężownice grzewcza, dlatego są one bardzo elastyczne w zastosowaniu. Umożliwiają one np. podłączenie zasobnika pompy ciepła do zewnętrznego kotła, kominka z płaszczem wodnym lub instalacji solarnej i w ten sposób wykorzystanie dodatkowego źródła ciepła.

Uniwersalne podłączenie przewodu powietrza, wydajny wentylator oraz seryjne krówce powietrza, umożliwiają indywidualne podłączenie doprowadzenia powietrza, zapewniając swobodę wyboru miejsca montażu. Za pomocą systemu przewodów możliwe jest również wykorzystywanie ciepła z powietrza oraz wykorzystanie dodatkowych funkcji bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jak np. osuszanie lub schładzanie powietrza

Dimplex

Po prostu wyższa wydajność