Podczas targów ISH we Frankfurcie firma Viessmann zaprezentowała szereg nowości.

Wśród szerokiej gamy nowych i efektywnie energetycznie urządzeń znalazły się pompy ciepła Vitocal 200-S, 222-S i 200-A. Zostały nazwane jako bezkonkurencyjnie, najcichsze jednostki zewnętrzne tego typu.

Przepisy ustawowe wymagają od właściciela posesji, by podczas pracy pomp ciepła do granicy działki docierały jedynie 40dB(A) (zabudowa jednorodzinna, okres pracy nocnej 22:00 – 6:00). Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A są bezkonkurencyjnie najcichszymi urządzeniami tego rodzaju. Warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra.  Dzięki zabiegom konstrukcyjnym Advanced Acoustic Design, generowane dźwięki są idealnie  tłumione przez przegrody budowlane co dodatkowo poprawia efekt, tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych.

 

Nowa linia pomp ciepła Viessmann

Istotną cechą urządzenia jest wyjątkowy, nowoczesny i ponadczasowy design, ale najważniejszym czynnikiem, który wyróżnia pompę Viessmanna na rynku jest bardzo niski poziom hałasu – już w odstępie trzech metrów osiągamy próg 35 dB, który jest praktycznie niesłyszalny. Idealnie więc wpisuje się ono w wymogi Ministra Środowiska, dotyczące emisji hałasu w zabudowie jednorodzinnej. To urządzenie gwarantuje więc komfort nie tylko dla mieszkańców, ale również dla sąsiadów.

Co więcej jednostka zewnętrzna generuje niewielkie zużycie energii elektrycznej dzięki wysokiej wydajności. Jednostka z jednym wentylatorem przeznaczona jest dla wartości mocy 4-7 kW, natomiast jednostka z dwoma wentylatorami dla wartości mocy 9,4-12 kW.

Dawid Pantera prezentuje nowości firmy Viessmann 

 

Viessmann- firma patrząca w przyszłość

Viessmann oferuje szeroką gamę produktów przygotowanych na wyzwania przyszłości związane z odnawialnymi źródłami energii. Firma zmierza w kierunku rozwoju sektora OZE, który ma przyczynić się do ochrony środowiska zwłaszcza pod względem lepszej jakości powietrza. Tegoroczną nowością w strukturach firmy jest przejście ze świata analogowego w świat cyfrowy, a proces przygotowania do tego wydarzenia trwał od kilku lat. Viessmann stworzył platformę cyfrową, której głównym celem jest wyższa jakość obsługi rynku oraz ułatwienie współpracy z klientem. Platforma będzie mieć swój początek na rynku niemieckim, gdzie firma chce zdobyć niezbędne doświadczenie do późniejszego wdrażania nowej propozycji na pozostałe rynki europejskie. Oprócz szerokiej gamy produktów oferowanych na rynku, firma stawia głównie na klienta – jego opinie oraz informacje przekazywane o produkcie, ponieważ zgodnie z polityką firmy –  oferowany produkt ma być wyrazem potrzeb użytkownika. Ponadto firma Viessmann doskonale wpisuje się walkę z niską emisją, chociażby z uwagi na brak kotłów węglowych w swojej ofercie oraz stawianie na produkty wysokoefektywne tj. pompy ciepła, urządzenia gazowe i olejowe wykorzystujące technologię kondensacyjną, których poziom emisji jest niewielki.  Firma stawia także na lepszą edukację klienta, który dzięki zdobytej wiedzy będzie świadomym konsumentem rynku.

 

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych