Viessmann – konkurs dla studentów o płatny staż

Firma Viessmann ogłosiła konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą nowoczesnych systemów grzewczych z zakresu inżynierii środowiska z zastosowaniem rozwiązań firmy Viessmann. Nagrodami głównymi w konkursie są dwa miejsca na dwumiesięczny, płatny staż w centrali firmy Viessmann w Allendorf (Eder) w Niemczech.
Staż zaplanowany jest w terminie 01.08.2018 – 30.09.2018.

Złóż na uczelni swoją pracę dyplomową – licencjacką, inżynierską, magisterską, zbierz absolutorium, a później zgłoś ją do konkursu. W konkursie mogą brać również prace obronione po 1.01.2017.


Czytelnia Dimplex – warto przeczytać!

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami na temat urządzeń Dimplex, a także informacjami prasowymi związanymi z naszą firmą. W nowym dziale „czytelnia”, dostępnym na stronie dimplex.pl, można znaleźć fachowe porady na temat nowoczesnych instalacji wykorzystujących pompy ciepła, systemy rekuperacji czy elektryczne urządzenia grzewcze. Zamieściliśmy tam również wybrane artykuły prasowe na temat ciekawych inwestycji wykorzystujących innowacyjne urządzenia Dimplex. Nową stronę będziemy systematycznie aktualizować. Warto przeczytać!


alpha innotec – promocja powietrznych pomp ciepła

Od 15 października do 31 grudnia 2017 roku trwa promocja na powietrzne pompy ciepła. W trakcie trwania promocji należy zamówić powietrzną pompę ciepła marki alpha innotec serii alira

LW 71A lub LW 81A w promocyjnej cenie – można zyskać 5000 zł netto! Wystarczy wypełnić formularz ze strony internetowej aby otrzymać Voucher obniżający cenę katalogową pompy ciepła.

Wydrukowany i wypełniony Voucher należy przekazać do firmy, w której dokonasz zakupu pompy ciepła. Szczegóły na www.promocjepompy.pl


Sklep internetowy Galmet

Najnowszy sterownik, pompa obiegowa, ruszt do kotła a może grzałka elektryczna lub anoda magnezowa do Twojego ogrzewacza? Wszystkie akcesoria i części zamienne do produktów Galmet – pomp ciepła, ogrzewaczy wody, kolektorów słonecznych kotłów c.o.  znajdziecie w sklepie internetowym producenta.


Spirvent  na targach w Tajwanie

Każdego roku w Tajpej na Tajwanie odbywają się duże targi elektroniczne. W tym roku przypadły one na 12-13 października. Łukasz Tylkowski prezes Spirvent sp. z o.o., jako jedyny przedstawiciel polskiej firmy produkującej falowniki fotowoltaiczne miał możliwość uczestnictwa w owych targach. Była to wizyta oficjalna, organizowana przez TAITRA biuro Rządu Tajwanu po uzgodnieniu z Rządem Polskim.

Corab z misją  w Grecji

Firma Corab została zaproszona do udziału w misji polskich przedsiębiorców z sektora zielonych technologii, która rozpoczyna się dziś stolicy Grecji. Wizyta w Atenach jest częścią oficjalnej wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W ramach misji odbędzie się Grecko-Polskie Forum Zielonych Technologii oraz spotkania B2B z greckimi firmami w Atenach. Spotkanie to okazja do zaprezentowania greckim inwestorom i instalatorom rozwiązań produkowanych przez Corab. To już kolejne zaproszenie dla olsztyńskiej firmy. Wcześniej przedstawiciele polskiego producenta konstrukcji wsporczych gościli m.in. na Ukrainie, Węgrzech czy w krajach nadbałtyckich.


Fronius numer jeden na rynku w Brazylii

Branża fotowoltaiczna w Brazylii przeżywa ciągły rozkwit. Oprócz parków solarnych powstaje coraz więcej zdecentralizowanych instalacji. Eksperci potwierdzają, że w 2017 roku ten wzrost przekroczył 300 procent. Jako specjalista w dziedzinie technologii solarnych jednostka Fronius Solar Energy jest na czele tego wyścigu i pomaga prywatnym oraz komercyjnym operatorom instalacji, oferując im wysokiej klasy, łatwe w instalacji falowniki. Od 2003 roku firma Fronius ma swoją filię w São Paulo, początkowo zajmującą się pozostałymi dwoma obszarami działalności — spawalnictwem i technologią ładowania akumulatorów, a od 2013 roku jest tu obecna również jednostka biznesowa Solar Energy.


Program Partnerski Junkers

Marka Junkers uruchomiła Program Partnerski dla wszystkich instalatorów oraz serwisantów montujących urządzenia Junkers. Wystarczy założyć konto na platformie junkers-program  i rejestrować na nim zainstalowane urządzenia marki. Zebrane w ten sposób punkty można wymieniać na atrakcyjne nagrody.  Program nie ma daty zakończenia, a punkty otrzymane za każde zgłoszone urządzenie są ważne dwa lata. Uczestnikom towarzyszy instalator Emil, wirtualna postać pełniąca rolę przewodnika po Programie.


Zakład Bosh w Mirkowie – Fabryką Roku 2017

Fabryka układów hamulcowych Robert Bosch w Mirkowie k/ Wrocławia otrzymała tytuł „Fabryka Roku 2017” w kategorii IT dla Przemysłu w konkursie organizowanym już po raz 6. przez wydawnictwo Trade Media International oraz magazyny Inżynieria i Utrzymanie Ruchu i Control Engineering Polska. Jury doceniło rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, które zostały już wdrożone w fabryce w Mirkowie. Fabryka układów hamulcowych firmy Robert Bosch Sp. z o.o., zlokalizowana w Mirkowie, niedaleko Wrocławia, produkuje zespoły mocy oraz podzespoły do układów hamulcowych, dla przemysłu motoryzacyjnego.


Grupa ROCKWOOL świętuje 80 urodziny

W listopadzie 2017 roku upłynęła 80. rocznica powstania firmy ROCKWOOL – światowego lidera w produkcji wełny skalnej, dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki oraz bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.
ROCKWOOL oferuje asortyment liczący blisko 70 typów wyrobów do każdego segmentu budownictwa: począwszy od ocieplenie budynków jedno- i wielorodzinnych, poprzez budynki użyteczności publicznej, komercyjne i magazynowe, aż o produkcyjne i specjalistyczne, kierowane do sektora energetyki i ciepłownictwa.


Nowa pompa ciepła solanka-woda marki Buderus

Pompa ciepła solanka-woda Logatherm WSW196iT jest przeznaczona do samodzielnej pracy, ale w razie potrzeby może współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi, np. kotłem grzewczym lub instalacją solarną. Pompa pracuje w modulowanym zakresie mocy od 3 do 12 kW, dopasowując się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Korzyści dla domowników to energooszczędna praca i bardzo wysoka sprawność: Logatherm WSW196iT osiąga klasę efektywności A++ w obszarze ogrzewania (przy temperaturze zasilania 55°C) oraz klasę efektywności A w odniesieniu do c.w.u. Sezonowy współczynnik efektywności energetycznej (SCOP) wynosi aż 5,5. Oznacza to, że w całym sezonie grzewczym z energii włożonej w zasilanie pompy można uzyskać nawet pięć i pół razy więcej energii grzewczej (sprawność 550%).

Redakcja GLOBEnergia