Portal Termalni.pl zaprasza Państwa na przegląd atrakcji, jakie kompleksy basenów termalnych w Polsce przygotowały dla najmłodszych Gości. Tylko u nas w jednym artykule znają Państwo zestawienia atrakcji dla dzieci oraz cen biletów.

Informacje oraz ceny najkrótszych pakietów czasowych zostały oparte na oficjalnych stronach internetowych basenów termalnych.

Zapraszamy!

Aqua Park Zakopane

W Aqua Parku Zakopane znajduje się brodzik o niewielkiej głębokości – 0,3 m, jest tam najcieplejsza woda spośród wszystkich innych basenów – 33 st.C. Basen ten wyposażony jest w kolorowe, interaktywne zabawki w kształcie zwierząt.

Cennik: dzieci do lat 3 – bezpłatnie, dzieci od 3 do 16 lat – 17 zł/h

Aqua Park Zakopane oferuje kursy pływania dla dzieci od 4 roku życia, cena: 30 zł/h od osoby (zajęcia trwają 30 minut), rodzic uczestniczy razem z dzieckiem. Zajęcia indywidualne są w cenie 60 zł/ h (1,5 h pobytu na hali basenowej).

Chochołowskie Termy

Chochołowskie Termy przygotowały atrakcje dopasowane do wieku dzieci. Do dyspozycji najmłodszych gości Kompleksu przygotowano Strefę Malucha, która znajduje się wewnątrz obiektu. Jest ona przeznaczona dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z wodą. Strefa Dziecka Większego obejmuje łaźnię parową dla dzieci oraz zjeżdżalnię rodzinną.

Cennik: dzieci do lat 3 – bezpłatnie, dzieci w wieku 3 – 13 lat: sezon niski: 30 – 40 zł/bez limitu, sezon wysoki (święta, ferie, wakacje, długie weekendy): 35 zł/3h

Gorący Potok

Wodne i zewnętrzne atrakcje dla dzieci w Gorącym Potoku otwarte są sezonowo, w okresie od maja do listopada.

Dla dzieci przygotowano dwa baseny o temperaturze 36 st.C. W basenie „Dziecięce Źródełko” znajduje się wielka piłka o średnicy 12 m i wysokości 2,2 m oraz dwa słonie. Po ich trąbach można zjeżdżać do wody. Basen „Wodne Przedszkole” przystosowany jest dla dzieci o wzroście do 150 cm. Dzieci znajdą w nim kolorowe zjeżdżalnie i wodotryski. Starsze dzieci skorzystać mogą z dwóch zjeżdżalni: „Kamikadze” i „Anakonda”.

Po zabawach w wodzie zarówno młodsze jak i starsze dzieci mogą spróbować swoich sił w Parku Linowym. Przygotowano trzy trasy o różnym stopniu trudności, najłatwiejsza przeznaczona jest dla dzieci do 120 cm – jest ona bezpłatna. Na terenie Parki znajduje się także najwyższa tego rodzaju w Polsce huśtawka Big Swing.

Dla dzieci przygotowano także Bawialnię, gdzie można skorzystać ze stymulujących rozwój zabawek.

Cennik: dzieci o wzroście poniżej 100 cm – bezpłatnie, dzieci do lat 18-tu: 15 zł/1,5 h

Termy Bania

W Termie Bania atrakcje dla najmłodszych znajdują się zarówno wewnątrz kompleksu jak i na zewnątrz.

W sezonie letnim na dzieci czekają wodne place zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz płytki basen z licznymi armatkami wodnymi oraz kurtynami i karuzelami wodnymi.

Strefa Zabawy to także basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem oraz rwąca rzeka. W strefie tej znajdują się również miejsca dedykowane dla dzieci w każdym wieku. Wewnątrz kompleksu basenowego znajduje się Termusiowy brodzik z kaskadami wodnymi, wieżami z samonapełniającymi się wiaderkami a także wodny jeż. Głębokość niecki nie przekracza 35 cm, jest ona wypełniona wodą termalną.

Ważnym elementem Strefy Zabawy jest wodny plac zabaw na antresoli, wyposażony w mini zjeżdżalnię, węża wodnego oraz magiczne wysepki.

Nieco starsze dzieci chętnie skorzystają natomiast z licznych zjeżdżalni.

Cennik: dzieci o wzroście poniżej 104 cm – 1 zł, dzieci do 13 roku życia:30 – 35 zł/3,5 h

Termy BUKOVINA

Termy BUKOVINA również przygotowały liczne atrakcje dla najmłodszych gości kompleksu. Znajdują się tutaj następujące baseny dedykowane dzieciom:

rwąca rzeka „Bystry Potok” o różnych głębokościach – 0,4 m i 0,9 m„Mocydełko” wersja całoroczna (wewnętrzna) o głębokości 0,4 m, gdzie temperatura wynosi 30 – 36 st.C, „Letnie Mocydełko” – o głębokości 0,4 m

Cennik: dzieci o wzroście do 100 cm – bezpłatnie, dzieci do 13 lat – 18 zł/45 min

Termy BUKOVINA zapraszają na naukę nurkowania, która odbywa się w każdą niedzielę w godzinach 10:00 – 12:00 w basenie głównym wewnętrznym lub zewnętrznym „Cepersko Płań”. Zajęcia są bezpłatne.

Termy Szaflary

Termy Szaflary przygotowały dla najmłodszych brodzik ze zjeżdzalnią dla dzieci

Cennik: dzieci o wzroście do 120 cm – bezpłatnie, dzieci do lat 13-tu – 27 zł/h

Termy Szaflary zapraszają na zajęcia z nauki pływania dzieci w wieku powyżej 5 roku życia. Zajęcia grupowe kosztują 25 zł/h, indywidualne 50 zł/h

Termy Cieplickie

Termy Cieplickie oferują zabawę w brodzikach o głębokości 0,4 i 0,6 m, wyposażonych w zjeżdżalnie, tryskacze foki oraz jeżyka. Temperatura wody w brodzikach wynosi 33 st.C. Termy Cieplickie zapewniają dzieciom także zabawę w strefie suchej. W Kąciku Pana Kropelki, dzieci znajdą grzybek manipulacyjny, tablicę manipulacyjną krokodyla, biblioteczkę z pufkami i skrzyniami oraz stoliki i krzesełka.

Zadbano również o komfort dla najmłodszych gości kompleksu i ich mam. Dla Mam karmiących przygotowano specjalny Pokój Matki z Dzieckiem, gwarantujący ciszę i spokój. Jest on wyposażony w fotel do karmienia, przewijak dla dziecka oraz fotelik do karmienia dziecka. W kawiarni można podgrzać jedzenie dla dziecka, dostępna jest także gorąca woda.

Cennik: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci w wieku 4 – 15 lat: 17 zł/2 h

Termy Cieplice zapraszają także na naukę pływania grupową lub indywidualną w cenie odpowiednio 30 zł i 42 zł/47 zł za zajęcia. Oferta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4 – 16 lat.

Tarnowskie Termy

Tarnowskie Termy przygotowały dla najmłodszych basen pełen niespodzianek, strumieni, kurtyn wodnych zaś figlarne małpki polewają wodą przechodzących gości. Najmłodsze dzieci mogą bawić się w brodziku w kształcie statku.

Cennik: dzieci do lat 3 – bezpłatnie, dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia: 10 – 14 zł/h

Na zajęcia z nauki pływania zapraszają także Tarnowskie Termy. Organizują one zajęcia w ramach Akademii Bobasa, gdzie oswajać z wodą mogą się już dzieci w wieku 3 miesięcy. Program zajęć jest dopasowany do wieku uczestników. Cena: 699 zł/semestr dla grup do 6 osób i 520 zł/semestr dla grup do 12 osób. Zajęcia dla najmłodszych – aqua bobas – 45 zł

Termy Maltańskie

Termy Maltańskie przygotowały dla najmłodszych brodzik dziecięcy z mini zjeżdżalnią, krokodylem oraz papugą. W pobliżu znajdują się fontanny. Głębokość wody w brodziku wynosi 30 cm. Nieco starsze dzieci mogą pobawić się w basenie rodzinnym, w którym głębokość wynosi 130 cm. Znajduje się tam statek piracki, działa wodne oraz ster. Dodatkową atrakcją jest również ścianka wspinaczkowa.

Dla całych rodzin przygotowano także zjeżdżalnię rodzinną o niewielkim spadzie i małej prędkości dzięki czemu mogą korzystać z niej nawet najmłodsi goście.

Cennik: 17 – 22 zł/h

Termy Maltańskie, podobnie jak Tarnowskie Termy organizują zajęcia dla dzieci w wieku już od 3 miesiąca życia. Poziom zajęć dopasowany jest do wieku dziecka, w młodszych grupach aktywny udział biorą także rodzice. Dla starszych dzieci (powyżej 7 roku życia) Termy Maltańskie oferują naukę skoków do wody pod okiem wyszkolonej kadry trenerskiej.

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów oferują dzieciom zewnętrzny brodzik z mini zjeżdżalnią oraz jeżem wodnym. Atrakcją jest również antypoślizgowa fontanna chłodząca z 24 dyszami pompującymi wodę z posadzki w różnych odstępach czasowych.

Na trawiastej plaży znajduje się duży plac zabaw z różnorodnymi zabawkami.

Cennik: dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia 7 – 14 zł/h

Termy Mszczonów oferują naukę pływania, jednak nie obejmuje ona dzieci w wieku niemowlęcym. Cena zajęć jest uzależniona od wielkości grupy i nie uwzględnia wstępu na teren kompleksu.

Termy Uniejów

Na terenie Term Uniejów znajdują się następujące baseny dla dzieci: basen dziecięcy zewnętrzny o głębokości 1,2 m, brodzik zewnętrzny dla dzieci o temperaturze 30 – 32 st.C oraz basen ze statkiem pirackim (wewnętrzny). Dodatkową atrakcja jest ścianka wspinaczkowa.

Cennik: dzieci do lat 7 – bezpłatnie, dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia: 10 – 14 zł/h

Anna Chmurzyńska

Termalni.pl