Pompy ciepła marki alpha innotec serii alira LWA stanowią nieprzeciętne rozwiązanie na rynku powietrznych pomp ciepła.

Po pierwsze – uniwersalne

Niezwykłość urządzeń wynika z  ekonomicznej i wydajnej pracy (współczynnik COP na poziomie 3,7) oraz eleganckiego, nowoczesnego designu.  Szeroki zakres mocy pomp (7-31 kW) oraz łączenie w kaskady (nawet do 124 kW) gwarantuje możliwość zastosowania zarówno w domach jednorodzinnych, jak i inwestycjach przemysłowych, komercyjnych.

Zastosowanie pompy ciepła alpha innotec serii alira LWA w domu jednorodzinnym
Zastosowanie pompy ciepła alpha innotec serii alira LWA w domu jednorodzinnym, źródło: alpha innotec

Powietrzne pompy ciepła serii alira są idealnym rozwiązaniem dla domów nie posiadających piwnicy lub tam, gdzie liczy się każdy metr powierzchni, gdyż pompa ciepła zainstalowana jest na zewnątrz budynku.

Urządzenia mogą być zamontowane zarówno jako samodzielnie rozwiązanie lub połączone w system z innymi źródłami ciepła, takimi jak instalacja solarna, piec na paliwo stałe, kocioł gazowy.
Po drugie – ciche i kompaktowe 

Dzięki modelom z wieżami hydraulicznymi, pompy ciepła alpha innotec stanowią kompletne rozwiązanie, które może służyć do ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody użytkowej, a w przypadku wybranych modeli również do chłodzenia.

Pompy ciepła serii alira charakteryzuje wyjątkowo cicha praca. Specjalny kształt obudowy został zoptymalizowany pod kątem tłumienia dźwięków, pozwalając na ciche działanie urządzenia.

Pompa ciepła marki alpha innotec serii alira LWA.
Pompa ciepła marki alpha innotec serii alira LWA, źródło: alpha innotec

Obudowa wykonana z anodyzowanego aluminium pozwala na osiągnięcie większej trwałości oraz odporności na korozję, czyniąc urządzenia jeszcze bardziej wytrzymałymi na zmieniające się warunki atmosferyczne.
Po trzecie – idealnie dopasowane

Zastosowanie technologii sprężarek inwerterowych w modelach z regulacją mocy pozwala na idealne dopasowanie mocy grzewczej pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku, dzięki czemu urządzenie pracuje ze znacznie wyższą sprawnością w porównaniu do systemów tradycyjnych, czyniąc je bardziej energooszczędnymi.

Powietrzne jednostki serii alira, charakteryzują się przede wszystkim wygodą użytkowania. Unikatowy i łatwy w obsłudze regulator Luxtronik steruje pracą pompy ciepła w pełni automatycznie. Inną możliwością sterowania urządzeniem jest kontrola jego pracy za pomocą Internetu. Dzięki usługom alpha web oraz alpha app użytkownicy smartfonów i tabletów mogą kontrolować i zdalnie zarządzać pracą pompy ciepła marki alpha innotec.


Źródło: Przedsiębiorstwo „Hydro-Tech” Konin