Viessmann zaprasza do Akademii Viessmann

Profesjonalne doradztwo, sprzedaż oraz montaż i obsługa serwisowa urządzeń grzewczych wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności współpracujących z nami fachowców.
Dlatego stawiamy tylko na najlepszych!

Każde szkolenie montażowe lub montażowo-uruchomieniowe kończy się testem pisemnym, a po jego zaliczeniu uczestnik otrzymuje odpowiednie dokumenty autoryzacyjne.

Sierpień to dobry czas by zapisać się na szkolenia produktowe i montażowe z Viessmann. Na szkolenie zaproszeni są wszyscy fachowcy!


Dimplex – nowa pompa do ciepłej wody użytkowej!

DHW 400+ to nowa pompa ciepła c.w.u. z powiększonym zasobnikiem do 385 litrów firmy Dimplex. Wyposażona w nowoczesną automatykę kompatybilną z systemem zarządzania sieciami Smart Grid wykorzystującymi jako priorytet odnawialne źródła energii (np. fotowoltaika, czy turbina wiatrowa). To jeden z najtańszych sposobów na ciepłą wodę dostępnych na rynku i doskonała alternatywa dla kolektorów słonecznych.


alpha innotec – promocja na powietrzne pompy ciepła alpha innotec

Promocja obejmuje wybrane modele pomp z serii alira LWA do ustawienia zewnętrznego, idealnie spełniające zadanie urządzenia grzewczego dla obiektów mieszkalnych. Wyłącznym przedstawicielem marki alpha innotec w Polsce jest Przedsiębiorstwo „Hydro-Tech” Konin. Ceny wybranych modeli obniżono o 5 tysięcy złotych.


Spirvent na RobotChallenge 2017 w Pekinie!

W zawodach robotów RobotChallenge 2017, które odbyły się w dniach 4-6 sierpnia 2017 roku w Pekinie, członek zespołu Spirvent Mariusz Pałubicki zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii Linefollower! Gratulujemy! W tegorocznych zawodach w stolivy Chin walczyła reprezentacja firmy Spirvent – Mateusz Ratajczak i Mariusz Pałubicki. Zmierzyli się oni z najlepszymi zawodnikami na świecie w kategorii Linefollower.


Galmet – Maxima nagrodzona Medalem Europejskim 2017.

7 czerwca w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbył się finał 28 edycji Medalu Europejskiego.
Galmet został laureatem Medalu Europejskiego za bezkonkurencyjną pompę ciepła Maxima. Warto wspomnieć, że to już kolejne wyróżnienie dla tej gruntowej pompy ciepła.
W imieniu Prezesa firmy Galmet nagrodę odebrał dyrektor Sławomir Ociepa


Vaillant – Instalator Systemowy

Instalator Systemowy jest to certyfikat nadawany autoryzowanym firmom, które posiadają uprawnienia na gamę produktów marki Vaillant i które jednocześnie zdobyły wysokie kwalifikacje w ich montażu i serwisowaniu.

Vaillant zdecydował się na wdrożenie certyfikatu Instalator Systemowy ze względu na zapotrzebowanie rynku na kompleksowe usługi instalacyjne (ogrzewanie, c.w.u., wentylacja, chłodzenie, instalacje słoneczne, zintegrowane sterowanie), będące dopełnieniem oferty.


„Złoty Instalator” dla hybrydowego zestawu grzewczego Junkers-Bosch

System grzewczy marki Junkers-Bosch, wykorzystujący energię słoneczną i – jako dodatkowe źródło ciepła – gaz, został wyróżniony nagrodą „Złoty Instalator”.

Nagrodzony zestaw składa się z trzech płaskich kolektorów słonecznych FKT-2S, kotła kondensacyjnego Bosch Condens 9000iWM, zasobnika buforowego, regulatora CW400, akcesoriów hydraulicznych oraz modułu MB LANi do zdalnego sterowania poprzez aplikację ProControl. Kocioł kondensacyjny uruchamiany jest dopiero wtedy, gdy ilość energii solarnej jest niewystarczająca dla zapewnienie oczekiwanego komfortu ogrzewania lub podgrzewania wody.


Nowa generacja zasilanych gazem systemów Panasonic VRF

Panasonic wprowadził do oferty nowe agregaty ECO G GE3 zapewniające wydajne chłodzenie, ogrzewanie, a także produkcję ciepłej wody użytkowej dla dużych obiektów komercyjnych. Ze względu na minimalne zużycie energii elektrycznej systemy te są idealne do projektów z ograniczeniami zasilania. Oferują szeroki zakres temperatur pracy i mogą w sposób ciągły dostarczać 100 proc. wydajności grzewczej nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -20°C.


ABB zasila pilotażowy projekt ładowania pojazdów elektrycznych w Petersburg

w Petersburgu uruchomiono pierwszą, ogólnomiejską sieć szybkich, wielostandardowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Obejmuje ona 20 stacji szybkiego ładowania dostarczonych przez ABB – Terra 23 i Terra 53. Stacje szybkiego ładowania Terra 53 umożliwiają ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych dostępnych na rynku, a naładowanie akumulatora do 80 proc. jego pojemności trwa zaledwie od 10 do 30 minut.


Złoty Laur Konsumenta 2017 dla Termo Organiki!

Termo Organika – producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, otrzymała „Złoty Laur Konsumenta 2017” w kategorii „Materiały Termoizolacyjne” w ogólnopolskim plebiscycie Laur Konsumenta. Na podium tuż za Termo Organiką uplasowali się producent wełny mineralnej oraz dostawca płyt poliuretanowych.

Laur Konsumenta to ogólnopolski projekt konsumencki, którego efektem jest wyłanianie każdego roku najpopularniejszych produktów i marek w swoich branżach. Plebiscyt stanowi odpowiedź na fundamentalne pytania: jakie produkty, marki i usługi polski konsument uważa za najlepsze i chętnie poleca innym osobom.

 

Redakcja GLOBEnergia