Viessmann – Infomobil – mobilna sala szkoleniowa

Viessmann prezentuje nowy sposób szkolenia w tematach pomp ciepła – zaprojektowano i stworzono Infomobil – „Practic Car” z zainstalowanymi pompami ciepła powietrze/woda i solanka/woda. Szkolenia w wyjątkowej, mobilnej formie organizowane będą przez naszych doradców handlowych działających w terenie na obszarze wszystkich przedstawicielstw firmy Viessmann. Pracitc Car został wyposażony w działający układ:

–  powietrzną pompę ciepła Vitocal 100- S, typ AWB-M-E-AC 101.A04, o mocy cieplnej 4,2 kW dla A-7/W35 wg EN14511
– pompę ciepła solanka/woda Vitocal 300-G BWC 301.B06, o mocy cieplnej 5,7 kW, dla B0/W35 wg EN14511
– zbiorniki buforowe Vitocell 100-E typ SVW (poj. 200 litrów)  Vitoconnect 100 typ OPTO1
– klimakonwektor Vitoclima 200 V203H
– system multimedialny
– rozdzielnia elektryczna z systemem zabezpieczeń

Szczegóły na temat harmonogramu wyjazdów oraz wymaganych warunków technicznych do przeprowadzenia szkolenia dostępne będą u lokalnych doradców handlowych firmy Viessmann.


Dimplex – promocja na pakiety z gruntowymi pompami ciepła

SIK 6-11TES to kompaktowe gruntowe pompy ciepła nowej generacji. Cechują się bogatym wyposażeniem i posiadają wbudowane komponenty instalacji grzewczej oraz podzespoły do podłączenia źródła ciepła. Doskonałym uzupełnieniem pomp ciepła jest właściwie dobrany osprzęt. W Dimplex zadbano o to aby oferowany asortyment wyposażenia dodatkowego był doskonale dopasowany do wymagań pracy pomp ciepła. W efekcie każdy element z oferty doskonale współpracuje z pozostałymi komponentami systemu wykorzystującego urządzenia Dimplex.

W promocji cenowej, kompaktowe pompy ciepła Dimpex SIK TES o mocy 6 kW, 8 kW, lub 11 kW dostępne są w promocyjnych pakietach wraz z osprzętem. Promocja obejmuje pakiety z pompą ciepła i zasobnikiem c.w.u., buforem, grzałką, zestawem c.w.u. lub zestawem do montażu ściennego sterownika.


alpha innotec – promocja na powietrze pompy ciepła alpha innotec

Promocja obejmuje wybrane modele pomp z serii alira LWA do ustawienia zewnętrznego, idealnie spełniające zadanie urządzenia grzewczego dla obiektów mieszkalnych. Wyłącznym przedstawicielem marki alpha innotec w Polsce jest Przedsiębiorstwo „Hydro-Tech” Konin. Ceny wybranych modeli obniżono o 5 tysięcy złotych.


Spirvent prezentuje nowy falownik Wolta Star

Firma Spirvent informuje, że w sprzedaży pojawiła się nowa wersja inwertera. Jest to Wolta Star w wersjach 6, 9 i 12 kW. Urządzenie to zostało wyposażone w aż trzy trackery MPPT, pozwalające uzyskać maksymalną moc w przypadku instalacji na skomplikowanych dachach. Przeciwdziała asymetrii napięcia na każdej z faz oraz pełni funkcję kompensatora mocy biernej. W przypadku układów trójfazowych urządzenie blokuje wypływ prądu do sieci, co nie jest możliwe w przypadku klasycznych inwerterów trójfazowych. System jest przygotowany tak, aby bez wymiany oraz demontażu urządzeń można było rozbudować go nawet do 12 kW. Wolta Star może pracować nawet w przypadku zaniku jednej z faz.


Galmet – nowy katalog produktów OZE

Firma Galmet prezentuje nowy katalog ofertowy a w nim oferta zestawów solarnych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych i Hybrydowych Systemów Grzewczych dla wszystkich, którzy cenią rozwiązania EKO. Nowy katalog jest intuicyjny i przejrzysty. Wszystko to w celu optymalizacji oferty i dostosowania jej do potrzeb klientów.  W najnowszym katalogu na szczególną uwagę zasługują: Maxima 20-42 kW  – wysokotemperaturowa, gruntowa pompa ciepła o temp. zasilania do 65°C, Spectra Smart – pompa ciepła do c.w.u. maksymalnie komfortowa, wydłużona żywotność pomp Spectra i Basic – dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zbiorników – „Dielectric Protection”, wydajny zestaw solarny Prime ze zbiornikiem w klasie A czy Hybrydowe Systemy Grzewcze wraz pakietem korzyści.

Vaillant – Promocja pakietowa kotłów kondensacyjnych

Vaillant oferuje promocyjne ceny na dziesiątki pakietów urządzeń grzewczych! Zestawy zawierające wydajne i nowoczesne kotły kondensacyjne w pakietach z energooszczednymi zasobnikami ciepłej wody, z regulatorem systemowym multiMATIC VRC 700 oraz z elementami systemu powietrzno-spalinowego i osprzętu można nabyć w atrakcyjnej ofercie. Promocja obejmuje także pakiety kotłów kondensacyjnych typu COMPACT wraz z kolektorami słonecznymi i regulacją systemową. Promocja Pakietowa trwa od 17.07.2017 do 01.12.2017.


Panasonic

Panasonic uzupełnił ofertę domowych systemów klimatyzacji o agregaty Free Multi wykorzystujące nowy, ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Modele posiadają wysoką klasę energetyczną A+++/A++ i oferują szerokie możliwości konfiguracji systemu. Można do nich przyłączyć do 5 jednostek wewnętrznych – ściennych, kasetonowych oraz kanałowych. Montaż nowych urządzeń Panasonic jest bardzo łatwy, podobny jak w przypadku urządzeń z czynnikiem R410A. Modele Free Multi są kompatybilne z większością instalacji, które wcześniej wykorzystywały czynniki chłodnicze R22 lub R410A. To znacznie zmniejsza czas i koszty montażu.


Buderus – Kocioł Logamax plus GB192i w finale konkursu DOBRY WZÓR 2017

Nowoczesne wzornictwo kotła kondensacyjnego Buderus Logamax plus GB192i zostało docenione przez kapitułę konkursu Dobry Wzór 2017. Urządzenie znalazło się wśród finalistów tegorocznej edycji i będzie prezentowane na największej w Polsce wystawie designu, organizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 26 października.

Kocioł kondensacyjny Buderus Logamax plus GB192i jest jednym z finalistów tegorocznej,  24. edycji konkursu. Docenione zostało wyjątkowe, nowoczesne wzornictwo urządzenia, które wyznacza nowe trendy w branży grzewczej. Eleganckiego charakteru nadaje mu m.in. gładki, czysty, wytrzymały i odporny na uderzenia front ze szkła tytanowego.


Fronius dostarcza falowniki do chilijskiego programu wsparcia fotowoltaiki

Od 2015 roku rząd Chile wspiera budowę instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w ramach trwającego już cztery lata programu wsparcia. Technologia wykorzystywana w tym programie w wielu przypadkach pochodzi z Austrii: firma Fronius Solar Energy, specjalista w dziedzinie technologii słonecznej, dostarczyła falowniki SnapINverter do ponad połowy dotychczas zrealizowanych projektów. Bogata paleta produktów i wyjątkowa koncepcja serwisowa czynią z firmy Fronius partnera w dziedzinie energii odnawialnych poszukiwanego w całej Ameryce Łacińskiej.


ABB i czysta energia w gminie Busko-Zdrój

ABB dostarczyła na teren powiatu buskiego technologię wykorzystywaną w systemach fotowoltaicznych. Dzięki temu w gminach uzdrowiskowych wytwarzana jest czysta energia. W 32 obiektach użyteczności publicznej takich jak szkoły czy przedszkola uruchomiono instalacje fotowoltaiczne, które przyniosą nie tylko korzyści związane z ochroną środowiska, ale również oszczędności. Tylko na terenie gminy Busko-Zdrój dla obiektów gminnych i powiatowych wykonano łącznie 17 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 324,36 kWp. ABB dostarczyła jedno- i trójfazowe inwertery szeregowe o mocy od 2kW do 30kW, a także technologię blokowania przesyłu nadwyżki energii do sieci.

Redakcja GLOBEnergia