W dniach 4-6 sierpnia 2017 roku, w Krzemowej Dolinie Chin, czyli w Zhongguancun (w  Pekinie) odbyły się zawody RobotChallenge.

Jak co roku,  również i tym razem wydarzenie przyciągnęło wielu fanów robotyki oraz widzów ciekawych nowoczesnej techniki! Tegoroczna edycja była przełomowa, gdyż zawody po raz pierwszy odbyły się w Pekinie!

Źródło: Mariusz Pałubicki

W tegorocznych zawodach walczyła reprezentacja firmy Spirvent – Mateusz Ratajczak i Mariusz Pałubicki (który w zeszłorocznej edycji zawodów zdobył tytuł Mistrza Świata). Zmierzyli się oni z najlepszymi zawodnikami na świecie w kategorii Linefollower.

W przyjemnością informujemy, że również w tym roku, członek zespołu Spirvent Mariusz Pałubicki zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii Linefollower.

RobotChallenge, czyli słynne w całej Europie (a także i na świecie) zawody łączą na  kilka dni fanów robotyki amatorskiej z różnych części świata. Zawody co roku cieszą się ogromną popularnością. W poprzednich edycjach, wzięli udział uczestnicy z 56 państw!

Źródło: Mariusz Pałubicki

Spirvent to zespół doktorantów i inżynierów (w większości absolwentów PP) projektujących i konstruujących urządzenia na najwyższym światowym poziomie. Misją firmy jest dostarczanie urządzeń i technologii do efektywnego pozyskiwania energii ze źródeł OZE z  wykorzystaniem polskiej myśli technicznej. Misja ta realizowana jest głównie w produkcji inwerterów nowej generacji, zintegrowanych, inteligentnych, skalowalnych dla instalacji od  domowych do przemysłowych.

Cel ten jest osiągany w oparciu o relacje partnerskie z  dostawcami, integratorami i instalatorami gotowych rozwiązań OZE. Jako firma twórców najwyższych technologii, Spirvent z części wypracowanych środków będzie wspierał rozwój edukacji w Polsce.

Flagowym produktem firmy Spirvent jest system Wolta. To połączenie unikalnego i  nagradzanego medalami inwertera Wolta – z Miernikiem Bezprzewodowym Watta.

System Wolta. Źródło: Spirvent

Całość systemu komunikuje się przez moduł Flara, obsługujący do 10 urządzeń – czy  to inwerterów, czy mierników monitorujących Watta.
System nie wymaga dodatkowych kabli do komunikacji pomiędzy modułami. Produkty Spirvent używają bezprzewodowego telemetrycznego standardu NRF, który ma zasięg do  1000m w otwartej przestrzeni a do 3 ścian w budynkach.

Właściciel i instalator mają zatem znacznie uproszczone zadanie podczas uruchomienia. Transmisja odbywa się przy użyciu dedykowanego szyfrowanego protokołu, jest dzięki temu niezwykle bezpieczna.

Ponadto składnikiem systemu Wolta jest chmura obliczeniowa zapewniająca bezpieczne dodatkowe przechowywanie danych z instalacji, z zachowaniem zasad redundancji zasobów. Działanie z chmury ma także zaletę szybkości, niezależności od  lokalnego połączenia, a także najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Chmura wykonuje także wiele zadań analitycznych, oferując użytkownikom oczekiwane przez nich raporty.

Dzięki chmurze właściciel systemu może także otrzymywać powiadomienia monitoringu, na przykład o przekroczeniu parametrów zazwyczaj występujących w instalacji.

Spirvent Sp. z o.o.

Polski dostawca rozwiązań OZE