Program „Ciepło z Zimna” został wyróżniony w kategorii Produkt Roku dla Budownictwa TOP BUILDER 2018.

Program „Ciepło z Zimna” został wyróżniony w kategorii Produkt Roku dla Budownictwa TOP BUILDER 2018.
27 marca, po raz pierwszy w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się jubileuszowa Gala wręczenia statuetek TopBuilder.
Po raz 10. miesięcznik „Builder” wskazał i zarekomendował najbardziej innowacyjne obszary branży budowlanej. W imieniu firmy Viessmann nagrodę odebrał Krzysztof Godala – dyrektor sprzedaży Viessmann Sp. z o.o. Piaseczno.


Dimplex prezentuje System Zero – rewolucja w komercyjnych pompach ciepła

Dimplex prezentuje System Zero, rewersyjną, powietrzno-gruntową pompę ciepła, która rewolucjonizuje wykorzystanie energii cieplnej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych! Jest to jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń do grzania oraz chłodzenia, które jako dolne źródło ciepła wykorzystuje powietrze, grunt, a także ciepło odpadowe z procesów technologicznych. System Zero jest niebywale oszczędny, gdyż automatycznie wykorzystuje odpowiednie źródło ciepła w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością. Dla projektantów oznacza to nowe możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów, a dla inwestora – wymierne korzyści finansowe.


Corab – Traker startuje w konkursie MTP!

Tracker Corab WS T-001 startuje w konkursie o najlepszy produkt na targach GREENPOWER. Traker dedykowany na duże inwestycje fotowoltaiczne pozwala na zwiększenie efektywności instalacji fotowoltaicznej nawet o 30%. Automatyczny i bezobsługowy system nadążny dostosowuje optymalną pozycję modułów w stosunku do promieniowania słonecznego. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego wsuwanego sposobu montażu modułów Corab EASY-IN oraz małej ilości elementów, WS T-001 jest bezawaryjny, łatwy i szybki w montażu. Dużą zaletą jest również modułowość produktu, co pozwala na szybką rozbudowę inwestycji.


Galmet – nowe wydanie magazynu Ekspert Ogrzewnictwa

Jest już dostępne nowe wydanie magazynu Ekspert Ogrzewnictwa, a w nim m. in: Nowy rok – nowe rynki – ofensywa eksportowa Galmet / Przewodnik inwestora – część 3 / Klasy Energetyczne: o co tu właściwie chodzi… / Klasa A – ogrzewacze Galmet dla najbardziej wymagających / Rondo Premium ku doskonałości / Mamy razem dużo do zrobienia – rozmowa z prof. dr. hab. Jackiem Kasperskim z Politechniki Wrocławskiej / Nowość w zabytku – referencje / Basic 300 może więcej / Misja edukacja – szkoły patronackie Galmet / Felieton historyczny – jak to było z linią Curzona


Spirvent – Kulomb – badania nad wzbogaceniem instalacji PV o zasobnik energii

Czy wyposażenie instalacji fotowoltaicznych w zasobnik energii stanie się światowym trendem? Spirvent prowadzi projekt badawczy z NCBiR! Kulomb to innowacyjne urządzenie pozwalające wzbogacić istniejącą instalację fotowoltaiczną o zasobnik energii w postaci akumulatora. Projekt posiada dwa najważniejsze cele: rozwój nauki i rozwój biznesu. Zespół badawczy jest złożony głównie z osób posiadających dorobek naukowy w postaci licznych publikacji naukowych głównie związanych z: elektroniką, energoelektroniką, automatyką i informatyką.


Hydrotech – promocja na gruntowe pompy ciepła

W trakcie trwania promocji zamów pompę ciepła z chłodzeniem pasywnym z serii WZS, a zapłacisz za nią tyle, co za standardowy model! Zyskaj nawet 6000 zł netto.
Promocja trwa od 1 marca do 31 maja 2018 r.


 

KENO – nowe propozycje konstrukcyjne

Firma KENO ma przyjemność zaprezentować dwie nowe konstrukcje, które spełniają wszystkie z oczekiwanych przez rynek wymogów. Chodzi o konstrukcje wolnostojące, oraz na dachy płaskie, które ciągle dają duże pole dla innowacji. To właśnie dla tych dwóch typów, firma KENO wprowadziła nowe rozwiązania, uzupełniając dotychczasowe portfolio, w którym znajduje się konstrukcja wolnostojąca dwupodporowa, umożliwiająca montaż czterech rzędów modułów poziomo, wolnostojąca jednopodporowa z dwoma ramionami do montażu dwóch rzędów pionowo, jak i konstrukcja balastowa jednostronnego nachylenia.


PORT PC – nowe wytyczne branżowe cz. 7 i 8

Pod koniec kwietnia br. premierowo ukazały się nowe wytyczne branżowe PORTPC cz. 7 i cz. 8 skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących.
Wytyczne PORTPC cz. 7 mają pomóc w doborze i projektowaniu systemów grzewczych z pompami ciepła w budynkach jedno- i wielorodzinnych. Zapewniają pomoc we wszystkich niezbędnych krokach od wstępnej analizy, tworzenia koncepcji, aż do szczegółowego projektowania. Wytyczne obejmują prawie wszystkie rynkowe rozwiązania pomp ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Wytyczne równoważenia hydraulicznego Cz. 8 dotyczą układów hydraulicznych centralnego ogrzewania (lub chłodzenia) i powstały w oparciu o wytyczne VDI 2073 cz. I.


Panasonic ogłasza całkowite przejście na czynnik chłodniczy R32

Jeszcze w tym roku Panasonic zamierza przystosować wszystkie systemy klimatyzacyjne
wymagające mniej niż 3 kg czynnika chłodniczego do pracy z efektywnym i przyjaznym środowisku czynnikiem R32. Nowa oferta obejmie m.in. konsole podłogowe RAC, systemy split, multi-split i jednostki kasetonowe.


ABB uruchamia najszybszą na świecie ładowarkę dla samochodów elektrycznych

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hannover Messe ładowarka
Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w
zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 kilometrów. Najnowszy
model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach
szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych.


Vaillant ogłasza promocję na pompy ciepła

Zgłoś się przez formularz zgłoszeniowy, wybierz pompę ciepła i instalatora, podpisz umowę na montaż urządzenia i kup wybrane urządzenie z rabatem do 7 000 zł!
Promocja trwa od dnia 5 marca 2018 roku do dnia 31 MAJA 2018 roku lub do wyczerpania zapasów urządzeń. Promocją objęty jest zakup pomp ciepła lub odpowiednich pakietów zawierających pompy ciepła .

Redakcja GLOBEnergia