Ekspert od morskiej energetyki wiatrowej MHI Vestas Offshore Wind (spółka joint venture pomiędzy Mitsubishi Heavy Industries Ltd. oraz Vestas Wind Systems) zwiększa swoją powierzchnię dzierżawy w duńskim porcie Esbjerg z 54,2 tys. m² do 138 tys. m².

Źródło: MHI Vestas Offshore Wind

 
Przestrzeń zostanie wykorzystana do wstępnego montażu i wysyłki elementów morskich turbin wiatrowych. 
 
Jak dotąd z Portu Wschodniego w Esbjerg zrealizowane zostało 5 projektów. Odkąd działanie firmy staje się coraz bardziej dynamiczne, MHI Vestas zdecydował się ponad dwukrotne zwiększyć swoją obecność w porcie Esbjerg. 
 
Firma była jedną z pierwszych, które przeszły do nowego Portu Wschodniego w 2013 roku. Od tego czasu firma wykonała m. in. takie projekty jak Northwind lub Eneco Luchterduinen. Ekspansja terenu będzie obejmowała dodatkową przestrzeń nabrzeża dla realizacji wielu projektów jednocześnie.
 
Montaż wstępny dla 165 MW projektu Nobelwind w Belgii rozpocznie się w Porcie Esbjerg w czerwcu, zaś dla 400 MW projektu Rampion, który ma zostać zrealizowany w Wielkiej Brytanii, początek montażu planowany jest na wrzesień. 
 
„Działania te pozwolą nam zminimalizować czas spędzony na morzu, a tym samym zmniejszyć koszty instalacji. Przygotowujemy się do ruchliwego okresu, podczas którego będziemy wykonywać kilka projektów w Esbjerg i gorąco doceniamy inwestycje infrastrukturalne oraz elastyczność ze strony Portu Esbjerg we wspieraniu naszych działań.” – wyjaśnia Bo J. Bjerregaard, dyrektor montażu wstępnego i projektów w MHI Vestas Offshore Wind.
 
Źródło: sunwindenergy.com