Czy design i pęd za najnowszymi trendami może być tożsamy z funkcjonalnością? W co inwestować, by być szczęśliwą w domu marzeń? O tym wszystkim rozmawiały uczestniczki I Forum Kobiet.

Panel dyskusyjny (fot. A.Będkowska)

26 września, przy ul. Mysiej 3 w Warszawie, spotkały się kobiety z całej Polski, by wspólnie uczestniczyć w jednym z ważniejszych kobiecych wydarzeń tej jesieni. Forum Kobiet organizowane pod hasłem „Mój Zdrowy Dom”, to pierwsze tego typu wydarzenie dedykowane kobietom, które świadomie i z zaangażowaniem chcą tworzyć komfortową przestrzeń dla swojej rodziny.

Spotkanie poprowadziła Grażyna Torbicka. Eksperci, których wystąpień można było wysłuchać, to: m.in. przedstawiciele branży budowlanej i architektonicznej oraz producenci nowoczesnych rozwiązań dla domu.

Dyskusja o energooszczędnym ogrzewaniu. Głos zabiera Łukasz Sajewicz, Viessmann (Fot. A.Będkowska)

Organizatorzy Forum przygotowali również warsztaty poświęcone rozwojowi osobistemu i budowaniu relacji, które poprowadziła Międzynarodowy Trener Świadomej Komunikacji, Ewa Daroszewska.

Jak być szczęśliwą w domu marzeń?

Wśród gości specjalnych znalazła się m.in. Barbara Stuhr, której wystąpienie na temat tego, jak być szczęśliwą w domu marzeń zamknęło tegoroczne Forum. Impreza połączona była z aukcją charytatywną na rzecz Stowarzyszenia UNICORN, które udziela wsparcia psychologicznego pacjentom w trakcie leczenia onkologicznego.

Barbara Stuhr podpisywała książkę pt. Szczęśliwą się bywa. Fot. A.Będkowska

O tym, jak popularne i potrzebne było to wydarzenie, świadczy nie tylko fakt, że rejestracja na Forum została zamknięta na długo przed samym wydarzeniem, ale przede wszystkim wypowiedzi uczestniczek:

Wspaniała inicjatywa. Warto pamiętać, że dom powinien być nie tylko piękny, wygodny, komfortowy ale i zdrowy, czyli taki, w którym chce się spędzać czas. To połączenie technologii i psychologii było bardzo inspirujące – komentowała Sylwia Ścięgosz z serwisu www.ideadomu.pl

Na Forum spotkały się kobiety z różnych środowisk, reprezentujące bardzo różne zawody czy firmy.Ta impreza nie miała nic wspólnego z typową konferencją! W przerwach zaproszeni goście opowiadali o sobie, o swoim życiu i swoich doświadczeniach. To pozwoliło na swobodną wymianę doświadczeń i rozwianie wszelkich wątpliwości. To było po prostu spotkanie organizowane przez Kobiety dla Kobiet – dodała Anna Dygasiewicz-Piwko uczestniczka Forum

Organizatorem spotkania była Fundacja Świadomi Klimatu a partnerem firma Aquahome, Viessmann, Velux, Winerberger a patronat medialny nad nim przejął portal SuperBabka.pl, magazyn Budujemy Dom, Czas na wnętrza , Newsweek oraz Meloradio. Na kolejne Forum Kobiet organizator zaprasza już w przyszłym roku.

Redakcja GLOBEnergia