Największa elektrownia fotowoltaiczna południowej Azji – na Filipinach!

fotowoltaika
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

fotowoltaika

Podziel się

Singapurski deweloper i inwestor energii odnawialnej Equis zlecił 132,5 MW projekt solarny, twierdząc, że jest to największa elektrownia PV w południowej Azji (Kadyks, Filipiny).

 
Korporacja Helios Solar Energy, spółka joint venture pomiędzy Gregorio Araneta i IPP Soleq, opracowała projekt, który ma produkować energię elektryczną mogącą zasilić 167 526 domów (188 500 MWh rocznie) i kwalifikuje się on do filipińskiego rządowego systemu taryfowego feed-in-tariff. 
 
David Russel, szef Equis powiedział: „Cieszymy się, że Equis dostarcza kolejną elektrownię dla Azji i Filipin. Ze względu na rozbudowę naszych rynków docelowych, możemy zwiększyć nasze możliwości w zakresie ograniczenia kosztów dla konsumentów, podczas gdy postęp wydajności i niezawodności odnawialnych źródeł energii na rynkach uzależniony jest od importu paliw kopalnych.”
 
Projekt realizowany w Kadyks przynosi firmie możliwości operacyjne w zakresie odnawialnych źródeł energii na Filipinach – Equis zrealizuje projekty o łącznej mocy 236,5 MW, biorąc pod uwagę ukończone 20 MW w Currimao w lutym 2016 roku, 30 MW projekt w Leyte w kwietniu 2015 roku i 54 MW projektów wiatrowych w Rizal z czerwca ubiegłego roku. 
 
Realizowany projekt jest szczególnie istotny w historii słonecznej Filipin, zważywszy na fakt, że kraj ten zainstalował właśnie 122 MW fotowoltaiki połączonej z siecią elektroenergetyczną w 2015 roku, co dało 144 MW, w porównaniu z 22 MW w roku poprzednim – według najnowszych danych z filipińskiego Departamentu Energii opublikowanych w lutym.
Z innych filipińskich wiadomości warto zaznaczyć fakt, że niemiecka firma Aleo Solar, dostarczyła 76 tysięcy niemieckich modułów monokrystalicznych dla projektu solarnego Sepalco na wyspie Leyte – moc 22 MW. 
 
Park będzie podłączony do sieci w tym miesiącu. Został zbudowany przez SAS Sunrise, chińsko-amerykańską spółkę zależną SAS. Projekt Sepalco przewiduje zapewnienie wydajności około 71 GWh rocznie.
 
W oświadczeniu Aleo Solar czytamy: „Na Filipinach, często dotkniętych przez tajfuny, solidne moduły Aleo są szczególnie korzystne. 50 mm rama jest niezwykle sztywna, o nośności 5400 Paskali, aby utrzymać moduły na miejscu, nawet w najtrudniejszych warunkach.”
 
Źródło: pv-tech.org
 
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia