Namiot solarny powstał dla jednej z największych  sieci  komórkowych  na  świecie.  Świetnie  nadaje  się  na  kemping  dla  całej  rodziny.  Wyposażony jest w panele fotowoltaiczne pozwalające na  gromadzenie  energii  elektrycznej. 

Panele namiotu są ruchome i można je przestawiać względem padania promieni słonecznych w celu uzyskania najkorzystniej szych rezultatów. Ładowanie akumulatorów może się odbywać przez cały dzień,  by wieczorem móc wykorzystać zgromadzoną w nich energię. Namiot wyposażony jest w  bezprzewodową  centralę  –  Hub,  która  służy  do  kontrolowania  zgromadzonej  energii i zapewnia sygnał bezprzewodowego internetu. Na dotykowym panelu LCD wyświetlane  są  między  innymi  informacje  na  temat  bilansu  energii  zużytej  i  zgromadzonej.

Bez żadnego problemu panele solarnego namiotu wstrarczają do podładowania laptopa czy komórki. Dodatkowo namiot posiada  ogrzewanie podłogowe, które włącza się automatycznie,  gdy temperatura spadnie poniżej określonego przez nas poziomu. Oświetleniem można sterować zarówno  znajdując  się  wewnątrz  namiotu,  jak i poza nim. Na przykład po wysłaniu SMS-a oświetlenie w namiocie zapali się, przez co łatwiej będzie nam do niego trafić.

Gdy nie znajdujemy się w pobliżu kempingu,  można odnaleźć nasz namiot dzięki geolokacji.  Dodatkowo istnieje  możliwość  instalacji RFID, które pozwala np. na zapalenie światła w momencie zbliżania się do  namiotu. Twórcy koncepcji nie ujawnili informacji  na  temat  wagi ani  ceny  omawianego  namiotu.

Źródła: www.blog.tp.pl, www.bezkompasu.pl