Jak poinformował prezes PGE Energia Odnawialna – Bogdan Pilch, spółka realizuje aktualnie cztery własne projekty z sektora Odnawialnych Źródeł Energii o mocy ponad 200MW. Ponadto, jak wynika z zapewnień prezesa spółki, inwestycje będą nadal kontynuowane i zostaną uwzględnione w nowej strategii firmy.

Strategia rozwoju PGE została już opracowana, jednak nadal prowadzone są jeszcze dyskusje z radą nadzorczą, z których wynika, że inwestycje w OZE będą kontynuowane. Spółka liczy na rozwój zielonego sektora, dlatego nieustannie inwestuje w tą branżę. W sektor OZE inwestuje również spółka Enea Operator z grupy Enea. Aktualnie grupa Enea posiada w swojej sieci energetycznej 748 MW mocy wytwarzanych z OZE, natomiast do roku 2014 spółka planuje dołączyć kolejne 420 MW. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około 600 mln zł. 
Na polskim rynku energetycznym inwestuje również niemiecki koncern energetyczny RWE, który mimo niepewnej sytuacji prawnej nie wycofuje się z realizacji rozpoczętych inwestycji. Firma RWE planuje do 2015 roku zrealizować cel 300 MW mocy w energetyce wiatrowej. Co prawda, w obecnej sytuacji panującej w prawnym środowisku, cel ten może być trudny do osiągnięcia, jednak niemiecki koncern nie planuje odstępować od realizacji tego projektu.
Źródło: Rynek Energii Odnawialnej