globenergia
Witamy w marcu!
Za nami GLOBEnergia show w Kielcach! Po dwóch energetycznych dniach, naładowani pozytywna energię, rozmowami i owocnymi spotkaniami wracamy do pracy i nie zwalniamy tempa! Co mamy dla Was w tym miesiącu?

Grunt pod instalację fotowoltaiczną – o czym musi pamiętać inwestor?

Inwestorzy zwracają uwagę na takie kwestie jak: ekspozycja południowa terenu, brak zacienienia, odpowiednie podłoże. Oprócz tego ważną kwestią lokalizacyjną jest bliskość nieruchomości w stosunku do sieci średniego napięcia, co ułatwia uzyskanie warunków przyłączenia i późniejsze zawarcie umowy przyłączeniowej. Kolejną kwestią jest uzyskanie wymaganych prawem decyzji administracyjnych, które pozwolą nam na realizację inwestycji. Ważny temat okiem prawnika z Kancelarii CCLaw Creative Consultants Law Firm.

CZYTAJ CAŁE WYDANIE TUTAJ

Archiwum wydań dostępne pod linkiem tutaj


Wszystko co musisz wiedzieć o taryfie G!

Grupa taryfowa G najczęściej trafia do tradycyjnych gospodarstw domowych. Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim wybierzesz ofertę dla swojego domu! Redakcyjna analiza i infografika!

Energia słoneczna zasili elektrownię geotermalną!

W stanie Nevada w USA w drugim kwartale 2019 roku rozpocznie się testowanie technologii RenewGeo o nazwie Solar Augmented Geothermal Energy. Jej głównym celem jest zwiększenie produkcji energii geotermalnej poprzez wsparcie ze strony energii słonecznej. Zapraszamy na materiał od Termalni.pl!

Dlaczego ochrona przeciwprzepięciowa instalacji fotowoltaicznych jest tak ważna?

Boom fotowoltaiczny ma to do siebie, że daje duże pole do popełniania błędów. Nauczeni doświadczeniem innych rynków mamy szansę ich uniknięcia. Błędy polegały w głównej mierze na stosowaniu najtańszych i co za tym idzie najbardziej awaryjnych podzespołów. Jak chronić swoją instalację PV?

Pompa inwerterowa z naturalnym czynnikiem chłodniczym

O pierwszej na świecie powietrznej pompie ciepła z naturalnym czynnikiem chłodniczym – propanem. Materiał do alpha innotec!

Pompy ciepła do c.o. - wydajne rozwiązanie!

Powietrzne pompy ciepła do c.o. jeszcze do niedawna, części społeczeństwa, mogły kojarzyć się z rozwiązaniami, które sprawdzają się tylko w okresie, kiedy temperatury zewnętrzne są dodatnie lub oscylują w okolicach zera stopni Celsjusza. Komentarz eksperta Galmet!

Termomodernizacja – elementy, przebieg, efekty prac

Termomodernizacja budynku to ogół przedsięwzięć, których celem jest redukcja zapotrzebowania na energię cieplną tego budynku i redukcja zużycia energii pierwotnej. A zatem wprowadzane zmiany mają ograniczyć ucieczkę ciepła oraz zapewnić bardziej energooszczędne, a przez to ekonomiczne, ogrzewanie wnętrz oraz wody użytkowej. Czytaj i uporządkuj swoją wiedzę!

Wykorzystanie energii geotermalnej w Niemczech – przykład dla Polski

Choć trudno jest określić naszych zachodnich sąsiadów jako potentatów geotermalnych w Europie, to jednak kraj ten może służyć za przykład jakie kroki należy uczynić aby wykorzystać energię geotermalną w naszym kraju. Termalni.pl inspiruje! Życzę miłej lektury!

Pobierz aplikację mobilną i czytaj wygodnie na smartfonie i tablecie!

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ !

AppStore
  GooglePlay

Pobierz aplikację