globenergia
Witamy wiosennie i majowo!
Za nami bardzo ciekawe, merytoryczne i obfite we wnioski IV Branżowe Forum Fotowoltaiczne w Poznaniu! Rozmowy ze specjalistami i słuchaczami zawsze bardzo nas inspirują, więc w majowym wydaniu GLOBEnergia+ sporo nowości, megatrendy i tematy, które uważamy za cenne!

Leasing - sposób na finansowanie fotowoltaiki! Rodzaje i różnice

Jeszcze 2 lata temu, jeżeli chodzi o finansowanie instalacji PV, żadna firma leasingowa nie chciała podchodzić do tematu, twierdząc, że nie wiadomo co to jest instalacja PV. Dzisiaj jest już znacznie lepiej, mamy już do wyboru leasing operacyjny, finansowy i pożyczkę leasingową. Prezentujemy cechy i różnice.

Sposób na niskie rachunki – ogrzewanie elektryczne i kolektory słoneczne

Firmowana przez POBE – Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (organizacji GSCOiIA PZITS, SGGiK, oraz stowarzyszeń SEDG, SBF, SPW, PORTPC, SPIUG) – pod nazwą „Dom bez rachunków” kampania to cenna inicjatywa na rzecz rozwoju energetyki rozproszonej. Tym razem w ramach kampanii analizujemy ogrzewanie elektryczne i kolektory słoneczne w kontekście obniżenia rachunków za energię.

Zaplanować, przekonać społeczeństwo, pokazać wszystkie warianty i zarobić. Czyli wyjście z węgla po niemiecku

26 stycznia Komisja ds. Wzrostu, Zmian Strukturalnych i Zatrudnienia (tzw. komisja ds. węgla) opublikowała raport końcowy dotyczący rezygnacji Niemiec ze spalania węgla kamiennego i brunatnego. Zgodnie z raportem Niemcy zakończą spalanie węgla najpóźniej w 2038 roku, ale do 2022 roku mają zostać wyłączone elektrownie węglowe o łącznej mocy 12,5 GW (z 45,4 GW obecnie). W 2032 roku ma zostać zbadana możliwość przyspieszenia zamknięcia wszystkich kopalni i elektrowni węgla brunatnego do 2035 roku. Czy to ma jakieś znaczenie dla Polski? Ma… i to bardzo duże…

Hodowla alg w wodzie termalnej w Uniejowie!

Złoża gorących wód w rejonie Uniejowa odkryte zostały pod koniec lat 70-tych XX wieku. Podczas wierceń wykonywanych na potrzeby poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego, okazało się, że pod ziemią znajdują się warstwy wodonośne stanowiące skały zbiornikowe dla wód termalnych. Po żurku na wodzie termalnej i ogórków kiszonych w wodach termalnych, przyszedł czas na algi! Poza tym, jak co miesiąc radar rynku – najciekawsze informacje z branży z minionego miesiąca! Ciekawa referencja ze Szklarskiej Poręby w temacie nowoczesnego budownictwa, prezentacja Systemu C od Dimplex oraz pompy ciepła Airmax2 od Galmet.

CZYTAJ CAŁY NUMER - TUTAJ


Zapraszam do lektury!

Pobierz aplikację