globenergia

Witamy w czerwcu!

numer18Czerwiec to kolejny bardzo intensywny miesiąc dla całej branży i symatyków OZE oraz prosumentów – wciąż trwają prace nad ustawą o OZE, której zapisy mają wejść w życie od 1 lipca – w tym numerze zapraszamy na analizę zapisów ustawy pod kątem tworzenia spółdzielni energetycznych – ustawa oczami radcy prawnego.

Zapraszamy też na niezwykły wywiad – Czy Polski nie stać na rozwój OZE skoro samo górnictwo otrzymało do obywateli 170 mld zł w ciągu ostatnich 25 lat? O węglu, gazie, energetyce atomowej i o OZE – czyli szczera rozmowa o skomplikowanym polskim miksie energetycznym.

W tym numerze również śląskie salony Mercedesa i powstające na nich instalacje fotowoltaiczne oraz nowy lider w sprzedaży modułów fotowoltaicznych – kto ma szansę przegonić firmę Trina Solar?

We FLASHU RYNKU sporo o termomodernizacji – jak wyglądają prace termomodernizacyjne w Polsce? Czy warto ocieplać?

Przyglądamy się też europejskiej dyrektywie o OZE – okazuje się, że nie jest ona idealna!

Polecamy kolejny felieton prosto z Islandii.  Tym razem o tym, jak kształtują się ceny energii.

Odnośnie techniki grzewczej – w RADARZE sporo nowości – nowy kocioł na pellet, nowe modele pomp ciepła i programy promocyjne dla pomp ciepła,  coraz szersze oferty systemów klimatyzacyjnych, a także  formularze doborowe dla pomp ciepła.

Wśród referencji – tym razem Archikatedra w Gdańsku-Oliwie jako przykład dobrych praktyk sakralnych – bo targi SACROENERGIA w Kielcach zbliżają się wielkimi krokami!

Życzymy milej lektury!

Pobierz aplikację