Jak branża OZE ocenia rok 2015? Co uznają za największy sukces w roku 2015? Jakie plany na rok 2016? W jakim kierunku planują rozwój?

 
To był bardzo dobry rok dla naszej firmy. Udało nam się przygotować szeroką ofertę systemów mocowań. Zaowocowała współpraca z instalatorami, wymiana doświadczeń i wsłuchanie się w ich potrzeby. To pozwoliło na wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań  np. mocowań typu KLIK czy wytrzymałych szyn. Rozbudowaliśmy dział projektowo-badawczy oraz dział wsparcia technicznego, w tym wsparcia on-line. Rozpoczęliśmy rozbudowę fabryki, dzięki czemu nasze możliwości produkcyjne i magazynowe znacznie się zwiększą. Firma nawiązała współpracę z polskimi i międzynarodowymi firmami z branży PV dzięki czemu nasza oferta staje się szersza i bardziej kompleksowa.
 
Jaki był największy sukces firmy w minionym roku? 
Myślę, że wspólnym sukcesem naszej branży były działania na rzecz edukacji i informacji klientów o odnawialnych źródłach energii. Udało się przekonać sporą część społeczeństwa do tych rozwiązań. Chodź daleka droga przed nami to uważam, że stawiamy coraz większe kroki. Jeżeli chodzi o firmę to w mijającym roku otrzymaliśmy szereg nagród i wyróżnień za innowacyjne rozwiązania i produkty wysokiej jakości m.in. RENERGY AWARD na targach Renexpo. Choć oczywiście największym sukcesem jest docenienie w oczach klientów i partnerów. Współpracujemy z coraz większą grupą instalatorów, dystrybutorów czy producentów. To w ich zdanie się wsłuchujemy i dzięki temu możemy oferować tak wysokiej jakości produkty. 


„Finansowanie inwestycji w OZE jest wbrew licznym opiniom niezakłócone i stabilne” – czytaj inne komentarze


Jakie stawiacie sobie cele na 2016? W jakim kierunku według Pana zmierza rynek OZE?
To będzie wyjątkowy rok dla naszej firmy. W tym roku obchodzimy 25-lecie działalności. Taki staż i doświadczenie zobowiązuje. Dlatego na pewno nie spoczywamy na laurach. Kończą się właśnie badania i kontrole certyfikacyjne nowych systemów i już niedługo zaprezentujemy je naszym partnerom.
Jeżeli chodzi o rynek oze w naszym kraju to przesunięcie wejścia w życie ustawy o OZE w pełnym brzmieniu wprowadziło małe zamieszanie na rynku mikroistalacji. Jednak obserwujemy wzrost świadomości klientów i chęć realizacji inwestycji niezależnie od otrzymania wsparcia. Oczywiście wpływ na rynek będą miały środki unijne, gdzie zabezpieczono niemałe środki na odnawialne źródła energii. Dlatego większe zainteresowanie fotowoltaiką będzie po stronie przedsiębiorców 
 


   Henryk Biały, Prezes firmy Corab Sp. z o.o.

 
 
 
 
 
 
 
Źródło: GLOBEnergia Plus 1/2016

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj wszystkie komentarze!

appstore        google play