Zapraszamy na kolejną, 6 edycję OZE DAY!

Projekt OZE Day – Dzień Odnawialnych Źródeł Energii realizowany na Akademii Górniczo – Hutniczej ma na celu poszerzenie wiedzy w zakresie odnawialnych źródeł  i poszanowania energii, poznanie praktycznych, technicznych i ekonomicznych aspektów inwestycji w odnawialne źródła energii, zdobycie informacji o rynku i ofercie w zakresie odnawialnych źródeł energii. 


6 – 8 kwietnia 2016r. Gmach Główny AGH


Ponadto, wydarzenie to popularyzuje  i promuje zasady zrównoważonego rozwoju oraz wzrost świadomości i wykorzystania alternatywnych źródeł energii w aspekcie racjonalnego korzystania z zasobów środowiska. Co więcej, umożliwia studentom i absolwentom zapoznanie się z rynkiem pracy w obszarze OZE. 
 
OZE Day jest wydarzeniem organizowanym z inicjatywy KN OZE Grzała, które zrzesza studentów zafascynowanych wykorzystaniem słońca, wody, ziemi, wiatru i biomasy, a także ideą poszanowania energii, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Członkowie koła wspólnie tworzą projekty techniczne, jak również popularyzujące energetykę odnawialną. Wiele inicjatyw, w tym sztandarowy projekt OZE Day, realizowanych jest z wykorzystaniem wsparcia w ramach Grantu Rektorskiego AGH.
 
Poprzednie edycje wydarzenia prezentowały tematykę z zakresu m. in. efektywności energetycznej, biomasy, energii geotermalnej i pomp ciepła, energii słońca i podstaw OZE. Podczas 6. edycji OZE Daya poruszone zostaną zagadnienia z obszarów: 
– ekonomii i finansów w OZE, 
– OZE w transporcie, 
– OZE i „czysty” transport a niska emisja. 
 
Organizowany festiwal naukowy jest połączeniem zróżnicowanych tematycznie ekspozycji, warsztatów i konferencji poświęconych odnawialnym źródłom energii. Konferencja, odbywająca się rokrocznie w Auli Głównej AGH, podczas której eksperci, zarówno ze świata nauki jak i biznesu, dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą. Tematyka konferencji zawsze związana jest z myślą przewodnią wydarzenia. 7-8 kwietnia to dwa dni warsztatowe, których program ustalany jest niezależnie od tematyki wiodącej OZE Day, jednak zawsze obejmuje zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Zajęcia prowadzone są w 15-20 osobowych grupach przez fachowców z Akademii Górniczo – Hutniczej oraz zaprzyjaźnionych firm lub organizacji. Odbywają się w salach Gmachu Głównego AGH, a także w Laboratorium Edukacyjno – Badawczym Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH w Miękini.  W ramach ekspozycji edukacyjnej na terenie kampusu AGH prezentować się będą wiodący producenci pojazdów napędzanych energią elektryczną. Ekspozycja edukacyjna to ukłon w kierunku nowicjuszy, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii. Na wszystkich stanowiskach na zainteresowanych będą oczekiwać członkowie KN OZE Grzała chętni, by wprowadzić każdego w problematykę energetyki odnawialnej. 
 
Zaciekawiła Cię nasza propozycja? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii? Chętnie poznałbyś najnowsze technologie wykorzystania zielonej energii? Przyjdź koniecznie, serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia wkrótce! 
 
Opracowały: Magdalena Podgórska i Olga Półtorak