Specjalnie dla redakcji GLOBEnergia sprawę komentuje Tomasz Nowak z firmy 4 Energy Tomika.

„Według mnie, obserwując zainteresowanie pompami ciepła od wielu lat uważam, że już dzisiaj rynek pomp ciepła w Polsce jest dojrzały.

Wielu inwestorów, decydując się na budowę obiektu, rozważa inwestycję w pompę ciepła. W ciągu ostatnich lat zaczynają oni również pytać o połączenie jej z instalacją fotowoltaiczną. Zdarza się też, że inwestorzy chcą od pompy ciepła zarówno grzania jak i chłodzenia.

Na porządku dziennym napotykam na budynki zarówno nowe jak i takie, które mają być modernizowane. Często zdarza się, że oglądany budynek pod kątem modernizacji jest przygotowany pod układ pompy ciepła. Wówczas ułatwia nam to niesamowicie zadanie, a klientowi obniża koszty z tytułu zamiany źródła ciepła np. z kotła stałopalnego, gazowego lub olejowego, na bardziej ekonomiczny w postaci pompy ciepła.

Każdy oglądany przez nas obiekt jest indywidualnie rozpatrywany pod kątem możliwości zmiany źródła energii. Dzięki temu potrafimy idealnie wpasować się w potrzeby klienta, ale i przede wszystkim dać zdecydowanie ekonomiczniejsze rozwiązanie pod kątem ogrzewania i produkcji cieplej wody użytkowej.

Świadomość klientów jest już na tyle duża, że głównym pytaniem jest jakość wykonania usługi oraz obsługa serwisowa urządzeń. Dlatego proponujemy dwa najbardziej rozpoznawalne produkty na rynku czyli markę Stiebel Eltron i Nibe Biawar, by zapewnić klientowi wysoki współczynnik efektywności urządzenia i profesjonalną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną urządzeń.

Biorąc pod uwagę to, że klienci szukają oszczędności w samej inwestycji staramy się pozyskać indywidualnie dla każdego inwestora dotację, dzięki czemu opłacalność jest jeszcze większa.”

Źródło: GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia