Celem poradnika jest wprowadzenie czytelnika w podstawy inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Poradnik zawiera kompendium rad, wskazówek i objaśnień w zakresie instalacji fotowoltaicznych, a także odpowiedzi na najczęstsze pytania pojawiające się na każdym etapie inwestycji. Zaczynając od objaśnienia technologii, budowy oraz działania poszczególnych elementów składowych instalacji, poprzez finansowanie i ekonomikę, kończąc na rozliczaniu się mikroinstalacji z zakładem energetycznym.

Fotowoltaika jest najprężniej rozwijającym się sektorem odnawialnych źródeł energii. Według danych opracowanych przez SBF Polska PV na podstawie danych Operatorów Sieci Dystrybucyjnych i opublikowanych w raporcie “Rozwój polskiego rynku fotowoltaicznego w latach 2010 – 2020” moc skumulowana w instalacjach PV wyniosła na koniec roku 2016 niemal 163 MWp.

Fotowoltaika staję się coraz bardziej popularna ze względu na brak ograniczeń lokalizacyjnych, powszechną dostępność nośnika energii jakim jest promieniowanie słoneczne, a także spadek cen komponentów, oraz wzrost świadomości obywateli. Inwestycja w energetykę odnawialną to rozważny krok konsumenta energii elektrycznej, który chce obniżyć swoje rachunki za energię, być niezależnym energetycznie, a także przyczynić się do poprawy jakości otaczającego go środowiska naturalnego.

Wypełnij formularz i otrzymaj rozszerzoną wersję poradnika !