Wielu gospodarzy domów czy zarządców obiektów nie jest zadowolonych z tego, że w lecie, lub gdy za oknem złota i ciepła polska jesień, by przygotować ciepłą wodę należy rozpalić w piecu oraz dbać o to, by zbiornik się nie wychłodził. Kontakt z drewnem, czy węglem mają przez cały rok, tak jak przez cały rok potrzeba ciepłej wody.

 
 
Dzięki pompie ciepła Vitocal 060-A ta żmudna i brudna czynność, zabierająca czas i pieniądze zostanie wyeliminowana. Pompa ciepła przygotuje ciepłą wodę za nas. Wszystko za sprawą tego, że zaprojektowano ją w modelu z dwoma wymiennikami ciepła. Co to znaczy? Jeżeli w zimie palimy w kotle, to możemy część tej energii, wykorzystać do podgrzania wody – tak przy okazji. Jeżeli natomiast nie palimy w kotle, ciepła woda jest przygotowywana przez pompę ciepła. Podgrzewany jest ten sam zbiornik, ale z innego, ekologicznego, taniego i wygodnego źródła, bez ingerencji użytkownika.
 
Pompa ciepła Vitocal 060-A to urządzenie służące do efektywnego podgrzewania ciepłej wody. W jej kompaktowej obudowie mieści się obok modułu pompy ciepła również zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności około 250 litrów i regulator. Urządzenie to może zostać przeznaczone zarówno do nowo budowanego obiektu, jak i do budynku modernizowanego, czyli takiego, który posiada już najczęściej określony system grzewczy.
Pompa ciepła może pracować na powietrzu obiegowym, lub na powietrzu zewnętrznym.
Co nowego: nowy układ termodynamiczny i zmniejszona pojemność zasobnika do ok 250 litrów. Zastosowano nowej generacji parownik zapewniający wysoką efektywność energetyczną. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania redukujemy koszty przygotowania ciepłej wody trzykrotnie w stosunku do konwencjonalnych sposobów. Dodatkowym udogodnieniem jest nowy intuicyjny regulator, za pomocą którego można dostosować parametry pracy pompy do wymogów użytkownika. Pompa może pracować w trybie pracy automatycznej – regulator sam dobiera czy ma pracować drugie, szczytowe źródło ciepła, czy sama pompa ciepła wystarczy. Pompa posiada tryb pracy ekonomicznej – kiedy wykorzystujemy tylko pracę pompy ciepła. Funkcja Boost to funkcja podgrzewu maksymalnego, przy wykorzystaniu pracy wszystkich urządzeń.
Regulator pompy ciepła umożliwia współpracę urządzenia z instalacją fotowoltaiczną. W momencie kiedy uzyskujemy wystarczającą ilość energii elektrycznej, praca pompy ciepła jest wymuszana i przygotowywana jest ciepła woda.
Pompa ciepła Vitocal 060-A w wersji z zasobnikiem 251 litrów i wężownicą do podłączenia drugiego źródła ciepła dostosowana jest do wymogów programu Prosument.
Wykorzystując wężownicę o powierzchni 1 metra kwadratowego, pompę ciepła możemy podłączyć do urządzenia grzewczego o mocy nawet 35 kW i pompę wykorzystywać jako zasobnik na ciepłą wodę użytkową.
Pompę ciepła możemy zainstalować w czystym pomieszczeniu i wykorzystywać energię z powietrza w pomieszczeniu. Generuje to dodatkowe korzyści – ochładzanie i osuszanie powietrza.