To będzie energetyczna majówka w Poznaniu. Tuż po długim weekendzie majowym odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych branżą OZE –  Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower (14-16.05.2013 r.). Na targach zaprezentowanych zostanie wiele rynkowych nowinek. Co dokładnie wystawcy zaprezentują w Poznaniu?

Na tegorocznej edycji targów Greenpower w Poznaniu dominować będzie branża solarna i biomasy. Jednakże w pawilonie 5A, gdzie zlokalizowana jest ekspozycja wystawców, nie zabraknie prezentacji oferty także z innych sektorów OZE: energii wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz energooszczędnych technologii.

Nowe produkty na targach
Wiele firm zaprezentuje na stoiskach swoje nowości. M.in. firma Asket pokaże ich aż trzy. Pierwszą jest udoskonalona brykieciarka BIOMASSER® BS213, przetwarzająca bardziej zróżnicowane materiały słomiasto–trawiaste, przy zmniejszonym zużyciu energii. Będzie można zobaczyć również kocioł wodny TERMASSER® do ekologicznego spalania biomasy. Urządzenie podgrzewa wodę do 80°C, po spaleniu brykietów pozostaje nieduża ilość popiołu, a regulator pogodowo-czasowy zapewnia ekonomiczne ogrzewanie. Na stoisku zaprezentuje się także BIOMASSER® MOBILE BM9 – przewoźna wytwórnia brykietów z biomasy o wydajności do 1260 kg/h (zasilanie z sieci elektrycznej lub agregatu). Przystosowana jest do pracy w warunkach polowych, bezpośrednio przy stogu lub w hali.

Na ekspozycji Greenpower będzie można zobaczyć także linię do rozdrabniania SSL-1 (gniazdo OGM-1.5A, moc zainstalowana ok. 150kW, wydajność do 1300kg/h), którą zaprezentuje firma JSC Radviliskis.

ssglas

Nie braknie oczywiście nowości z branży solarnej. M.in. firma SMA Central & Eastern Europe zaprezentuje trójfazowy falownik Sunny Tripower oraz falownik Sunny Boy z funkcją Reactive Power Control. Pierwsze urządzenie przynosi maksymalne uzyski energetyczne również w przydomowych systemach PV, w domkach jednorodzinnych. Natomiast drugi produkt z funkcją Reactive Power Control jest rozwiązaniem dla częściowo zacienionych systemów PV.

Sunny Boy


Rozwiązania do zadań specjalnych

Oprócz rozwiązań produktowych, będzie można zapoznać się także z nowinkami technologicznymi. M.in. firma SMA Central & Eastern Europe zademonstruje program Sunny Design Web – projekty systemów PV w wersji on-line, a firma Biowatt zaprezentuje aplikację Smart Control do sprawniejszego zarządzania biogazownią.

Na targach Greenpower, gdzie nowinek poszukują również uczniowie i słuchacze szkół i uczelni technicznych, firma Mind Group Support zaprezentuje urządzenia dydaktyczne z zakresu odnawialnych źródeł energii: fotowoltaika, energia wiatru, pompa ciepła solanka-woda, czy system hybrydowy – czysta energia.

Więcej na stronie: www.greenpower.mtp.pl Wstęp na targi Greenpower po rejestracji jest bezpłatny.