Na konferencji poświęconej fuzji Tesli oraz SolarCity, Elon Musk wydał oświadczenie, że Model 3 zostanie wyposażony w tę samą technologię, co ostatnio zaprezentowany dach solarny. Tesla Model 3 to pierwszy samochód elektryczny, który ma szansę trafić do masowego odbiorcy.

W czasie konferencji Musk potwierdził, że Tesla posiada teraz specjalny dział szklanych płytek, który koncentruje się na opracowywaniu technologii dachów solarnych. Poinformował, że Tesla stworzyła grupę zajmującą się technologią szkła, zrzeszającą najlepszych w swojej kategorii specjalistów.

Gładka szklana dachówka

Jeden z 4 rodzajów solarnych dachówek Tesli – gładka szklana dachówka, źródło: Tesla

Musk dodał też, że nowy dział „wykorzystuje mnóstwo technik z motoryzacyjnej branży szklarskiej”. Podczas gdy w czasie konferencji nie wyjaśnił dokładnie, w jaki sposób płytki zostaną zastosowane w pojeździe, nieco później ujawnił kilka szczegółów na Twitterze, które to informacje mogą stanowić wskazówkę, co do sposobu wyposażenia auta w nowy produkt.

Płytki mają zawierać elementy grzewcze, które umożliwią stopienie pokrywy śnieżnej, przy jednoczesnym generowaniu energii elektrycznej, co czyni je idealnym materiałem do wykorzystania w szybach samochodu. Powyższe rozwiązanie pokazuje, w jaki sposób firma może zyskać na fuzji z SolarCity w ogóle, nie zaś tylko w obszarze energetyki domowej. Jeśli połączenie sił zakończy się sukcesem, Tesla stanie się jeszcze bardziej dochodowa, opracowując innowacyjne technologie, które są zgodne z wizją zrównoważonej przyszłości.

Tesla Model 3

Tesla Model 3, źródło: Motor Trend

Opracowano na podstawie: Futurism

Zdjęcie główne: Motor Trend