Obie firmy ogłosiły, że w ciągu najbliższych trzech lat zainstalują prawie 2500 punktów ładowania samochodów elektrycznych na parkingach do 600 sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii.

Nowe stacje ładowania. Anglicy bez obaw, że nie naładują elektryka?

Członek zarządu Volkswagena udzielił informacji, że jego firma chce zachęcić ludzi do posiadania pojazdów elektrycznych. Jednocześnie, chcą rozwiać obawy o to, kiedy i gdzie można naładować samochód.

Dane ze Stowarzyszenia Producentów i Eksporterów Motorowych (SMMT) ujawniły, że ponad 120 000 samochodów elektrycznych zostało zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii w 2018 r. Jest to wzrost o 22% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.


Źródło: Volkswagen

Klienci w większych zakładach Tesco będą mogli wybrać między darmową ładowarką o mocy 7 kilowatów (kW) lub szybką opłatą dodatkową 50 kw. Instalatorem sieci będzie Pod Point.

Ładowanie EV dla każdego!

Co ważne, nie trzeba być klientem Tesco, aby korzystać z punktów ładowania.

Volkswagen ma nadzieję, że korzystanie z miejsc do ładowania będzie kompatybilne z większością marek samochodów elektrycznych.

Mike Orford – członek zarządu Volkswagena chciałby, aby ładowanie samochodów traktowane było jak nawyk.

„To trochę tak, jak podłączanie telefonu komórkowego, większość z nas nie czeka, aż bateria się rozładuje. Ludzie mogą skorzystać z szybkiego, 10-minutowego ładowanie, kupując tylko karton mleka. “

Kto za to zapłaci?

Ładowanie samochodów ma być darmowe. Koszty inwestycji ponoszą zarówno Volkswagen, jak i Tesco. Żadna z firm nie ujawniła jednak oczekiwanych nakładów.

Ambitne plany Volkswagena

Grupa Volkswagen szacuje, że marka VW powinna sprzedać milion samochodów elektrycznych rocznie do 2025 roku. Grupa motoryzacyjna ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​wyda prawie 44 miliardy euro (50 miliardów dolarów) na rozwój samochodów elektrycznych, autonomicznej jazdy i nowych usług mobilności do roku 2023.

W środę Volkswagen potwierdził, że trwają negocjacje dotyczące lokalizacji nowej fabryki w Ameryce Północnej. To tam powstać ma pojazd elektryczny na rynek amerykański.

Źródło:cnbs

Redakcja GLOBEnergia