Instalacje łącznie dysponują mocą prawie 2 MW, do ich budowy wykorzystano 7148 paneli słonecznych, każdy o mocy 265 W. Większa część inwestycji znajduje się przy ul. Drzymały na terenie oczyszczalni ścieków, a moc elektrowni wynosi 1,02 MW. W miejscu działania Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ulicy Warszawskiej zlokalizowano drugą część instalacji, której moc wynosi 0,87 MW.

Elektrownia pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Wkłąd własny przedsiębiorstwa może zwrócić się już po 2 latach.

– Oszczędności z tytułu funkcjonowania takiej instalacji na terenie naszych dwu zakładów mogą sięgać nawet 550 tys. zł rocznie – mówi Piotr Tomczak, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie.

pvŹródło: mpgk.stargard.pl

OZE dzięki dofinansowaniu.

Inwestycja powstałą dzięki programowi finansowania. Całkowity koszt wyniósł ponad 10 milionów złotych, z czego prawie 81 % sfinansowano dzięki dotacji. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na wybudowanie instalacji, w celu zredukowania kosztów energii elektrycznej, która potrzebna jest do funkcjonowania zakładu. Dodatkowym atutem inwestowania w odnawialne źródła energii jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co pozwoli poprawić jakość powietrza w Stargardzie.

Źródło: gs24.pl, mpgk.stargard.pl

Redakcja GLOBEnergia