X Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej

1 marca 2017 r.

Relacja z Jubileuszowego Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła

Redakcja GLOBEnergia już po raz 10. zorganizowała wydarzenie, którym zainteresowały się rzesze publiczności – 1 marca 2017 r. w Kielcach, podczas Targów ENEX, odbyło się X Jubileuszowe Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej. Wydarzenie poprowadzili Jarosław Kotyza – kierownik Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł Energii w Miękini i Grzegorz Burek – redaktor naczelny GLOBEnergia. Gościem specjalnym tegorocznego wydarzenia był Tomasz Zubilewicz – pogodny prezenter.

Zagadnienie powietrznych pomp ciepła średniej i dużej mocy, które są nowością w ofercie firmy, przedstawił Artur Karczmarczyk z firmy Viessmann. Omówił też wskazówki projektowe dla instalacji pomp ciepła. Jerzy Grabek z firmy Vaillant opowiedział uczestnikom Forum o systemach grzewczych dla budynku w standardzie WT 2017 na przykładzie budynku jednorodzinnego – przeanalizował różne warianty rozwiązań.

Adam Koniszewski z firmy Dimplex przeprowadził analizę techniczno-ekonomiczną inwestycji na rzeczywistych przykładach budynków, w których zrealizowano systemy ogrzewania i chłodzenia z wykorzystaniem pomp ciepła Dimplex. Zagadnienie hybrydowych systemów grzewczych omówił Sławomir Ociepa z firmy Galmet.

Różnice pomiędzy technologią grzejników podtynkowych opracowanej przez firmę 3THERMO a standardowymi rozwiązaniami ogrzewania podłogowego, sufitowego, ściennego i konwencjonalnego przedstawił Patryk Nowakowski. (R)ewolucję – inwertolucję – zapowiedzieli Bartosz Bigosiński i Bartosz Świerczewski z Przedsiębiorstwa „Hydro-Tech” w Koninie, wyłącznego dystrybutora alpha innotec w Polsce. W swojej prezentacji przekonywali, że to właśnie inwerterowe pompy ciepła są przyszłością rynku.

Wojciech Paciura z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego omówił stan informacji geologicznej w zagadnieniu gruntowych pomp ciepła na rok 2017. Opowiedział o roli geologa w procesie budowy gruntowego wymiennika ciepła i źródłach informacji geologicznej. Wytyczne prawidłowego wykonania dolnego źródła ciepła omówił Jakub Koczorowski z firmy Rehau. Powiedział, że pompa ciepła jest sercem układu grzewczo-chłodzącego, jednak to dolne źródło ciepła jest jego płucami i należy dbać o nie równie mocno.

W ramach Energetycznego Talk Show podczas Forum Redaktor Naczelny GLOBEnergia – Grzegorz Burek porozmawiał z Prezesem Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) – Pawłem Lachmanem. Głównymi tematami rozmowy były szanse i zagrożenia dla rynku pomp ciepła, pseudo pompy ciepła i popularność pomp ciepła w mediach społecznościowych.

Podczas Forum wręczono nagrody w kolejnej edycji konkursu Dobre Praktyki w Dobrych Rękach. W kategorii Świadomy Inwestor nagrodzony został pan Bartłomiej Zubek. W kategorii Instalatorzy nagrodzone zostały firmy: Derkon Systemy Instalacyjne, INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne, Warm Serwis Michał Niedźwiadek.

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej zakończono losowaniem nagród dla osób, które wypełniły ankietę przygotowaną przez redakcję GLOBEnergia. Nasze wydarzenie uświetniła obecność wyjątkowych gości – Karola Bieleckiego i Piotra Chrapkowskiego, piłkarzy Vive Tauron Kielce.  „Piłka w grze” to konkurs, który został zorganizowany przy współudziale gości. Przedstawiciele firm obecnych na Pasażu Energetycznym i firm instalatorskich, biorących udział w konkursie „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”, mierzyli się z zadaniem, z którym piłkarze na co dzień walczą na boisku – rzutami piłką. W konkursie celnych rzutów około piętnastu osób.

Fotorelacja

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej

Forum POMP CIEPŁA organizowane przez Redakcję GLOBEnergia we współpracy z Targami ENEX Nowa Energia to coroczne spotkanie skupiające inwestorów, dostawców, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematem grzewczego wykorzystania pomp ciepła i technologii grzewczej w ogóle.

Prowadzenie: Jarosław Kotyza – kierownik Laboratorium OZE AGH, Grzegorz Burek – redaktor naczelny GLOBEnergia.

Gość specjalny: Tomasz Zubilewicz

01.03.2017, Kielce, rozpoczęcie o godz. 10:30, zakończenie 14:30

Lokalizacja: Hala E, Sala D – Targi Kielce

Program wydarzenia

Lokalizacja: Hala E, Sala D – Targi Kielce

Program Forum PC i Technologii Grzewczej
ENERGETYCZNY TALK SHOW – szanse i zagrożenia dla rynku pomp ciepła, notowania TOP50. Prowadzący oraz zaproszeni goście
Powietrzne pompy ciepła dużych mocy – nowe otwarcie. Artur Karczmarczyk Viessmann
Nowe warunki techniczne 2017. Jerzy Grabek Vaillant
Analiza techniczno-ekonomiczna inwestycji – od teorii do praktyki. Adam Koniszewski Dimplex
Hybrydowe systemy grzewcze. Sławomir Ociepa Galmet
Technologia pomp ciepła w grzejnikach podtynkowych. Janusz Drzewuszewski 3 Thermo
Inwerterowe pompy ciepła. Bartosz Bigosiński Przedsiębiorstwo „Hydro-Tech” Konin, wyłączny przedstawiciel marki alpha innotec w Polsce
Gruntowe pompy ciepła – informacja geologiczna – stan na 2017 r. mgr Wojciech Paciura, mgr inż. Grzegorz Ryżyński Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
Dobre praktyki w dolnych źródłach pomp ciepła. Jakub Koczorowski Rehau
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla firm wykonawczych „Dobre praktyki w dobrych rękach”. Tomasz Zubilewicz
ENERGETYCZNY TALK SHOW – sytuacja rynku grzewczym, patologie rynkowe – pseudo pompy ciepła, pompy ciepła w mediach społecznościowych. Prowadzący oraz zaproszeni goście

*organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonania zmian w programie

Zabawa sportowa - Piłka w grze!

Zabawa sportowa - Piłka w grze Forum Pomp Ciepła
1 marca 2017 godz. 14:30 w ramach X Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej odbyło się spotkanie z piłkarzami ręcznymi VIVE TAURONU KIELCEKarolem Bieleckim i Piotrem Chrapkowskim. „Piłka w grze” to konkurs, który został zorganizowany przy współudziale gości. Przedstawiciele firm obecnych na Pasażu Energetycznym i firm instalatorskich, biorących udział w konkursie „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”, mierzyli się z zadaniem, z którym piłkarze na co dzień walczą na boisku – rzutami piłką. W konkursie celnych rzutów około piętnastu osób. Zabawa polegała na strzeleniu jak największej liczby punktów do bramki. Nagrody: koszulka z podpisami zawodników drużyny VIVE Tauron Kielce.

Forum Pomp Ciepła 2016

forumpc1

Uczestnicy IX Forum Pomp Ciepła

forumpc3

Wręczenie nagród laureatom konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach” 2016

forumpc4

Grzegorz Burek, redaktor naczelny GLOBEnergia i Paweł Lachmann, prezes Polskiej Organizacji Technologii Pomp Ciepła

forumpc2

IX Forum Pomp Ciepła


Laureatami konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach” zostały firmy:
– 2 SUN Sp. z o.o. Sp. k. Adam Łajkowski, Gdańsk
– ZIS-TECH, Grzegorz Owca, Rudawa (Kraków)
– 4 ENERGY TOMIKA, Tomasz Nowak, Pabianice
– ECOKomfort Krzysztof Mrowiński, Lisków (Kalisz/Łódź)
– IGNACZAK TECHNIKA GRZEWCZA, Krzysztof Ignaczak, Słupsk
– INSTALEX JURASZEK ALEKSANDER, Aleksander Juraszek, Żywiec

dobre_praktyki_2016
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Zubilewicz (dziennikarz telewizyjny), Anna Będkowska (redaktor prowadzący GLOBEnergia), Aleksander Juraszek (INSTALEX), Krzysztof Ignaczak (Ignaczak Technika Grzewcza), Tomasz Nowak (4 Energy Tomika), Krzysztof Mrowiński (ECOKomfort Krzysztof Mrowiński). 

Za działalność wykonawczą w branży pomp ciepła wyróżnione zostały firmy:
– NORTON Sp. z o.o. Beata Kołodziej, Bytom
– SANITO Sp. z o.o. Piotr Jacewicz, Warszawa
– Pompy Ciepła Podhale, Tomasz Jordan, Nowy Targ
– INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne Piotr Kramer, Poznań
– Derkon Systemy Instalacyjne, Konrad Derlatka, Wrocław

dobre_praktyki_laureaci_2016

Od lewej na dole: Anna Będkowska, (redaktor prowadzący GLOBEnergia), Beata Kołodziej (NORTON Sp. z o.o), Piotr Jacewicz (SANITO Sp. z o.o.), Tomasz Jordan (Pompy Ciepła Podhale), Piotr Kramer ( INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne), Konrad Derlatka (DERKON, Systemy Instalacyjne), Grzegorz Burek (redaktor naczelny GLOBEnergia)

Organizator X Forum Pomp Ciepła

Współorganizatorzy

Patronat Merytoryczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy GLOBEnergia: