Powrót do portalu

Kongres – Trendy Energetyczne

22.11.2018 - 23.11.2018
Kraków, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Aula w budynku A-0

Dziękujemy za udział w I Kongresie Trendy Energetyczne!

Trendy Energetyczne – za nami najważniejsze wydarzenie branży OZE tej jesieni!

Ponad dwustu dwudziestu uczestników, blisko trzydziestu prelegentów i uczestników debat, jedenastu partnerów branżowych i współorganizatorzy wydarzenia z kręgów stowarzyszeń i uczelni wyższych to chyba najbardziej wyraziste podsumowanie dwóch kongresowych dni w Krakowie! Za nami I Kongres Trendy Energetyczne, który odbył się w dniach 22-23 listopada 2018!

Sala konferencyjna (Fot. GLOBEnergia)

Rozpoczęcie Kongresu Trendy Energetyczne (Fot. GLOBEnergia)

Prelekcje na najważniejsze dla branży tematy!

Czy dwa dni to wystarczająco dużo czasu, by poznać wszystkie aspekty kluczowe dla odnawialnych źródeł energii i dla efektywności energetycznej? Z pewnością nie, ale zrobiliśmy wszystko by ten czas wykorzystać jak najlepiej. Prelekcje, które zaproponowali Państwu nasi specjaliści dotykały zarówno tematów związanych z fotowoltaiką, jak i z techniką grzewczą, elektromobilnością.

FORUM TRENDÓW ENERGETCZYNYCH Bogdan Szymański i Grzegorz Burek (Fot. GLOBEnergia)

Uczestnicy otrzymali sporą dawkę informacji o termomodernizacji, zmianach cen surowców energetycznych, które czekają nas w najbliższych latach. Rozmawiano zarówno o digitalizacji branży grzewczej, nowoczesnych sposobach zasilania budynków, innowacjach technologicznych zarówno z punktu widzenia światowych jak i polskich producentów.

Andrzej Guła,
Krakowski Alarm Smogowy

Anna Będkowska,
GLOBEnergia

Artur Gaj
ABB

Christian Schnell
Ekspert Instytutu
Jagiellońskiego

Konrad Witczak
Politechnika Łódzka

Janusz Starościk
SPIUG

Maciej Piliński
Fronius

Radu Roman
Jinko Solar

Piotr Pawlak
Rockwool

Michał Marona
SolarEdge

Marek Przychodzeń
EIDOS

Tomasz Zubilewicz

Paweł Lachman
PORT PC

Sebastian Walerysiak
Viessmann

Robert Galara
Galmet

 

Analizowano program Czyste Powietrze – od podstaw, przez wymagania dla materiałów i urządzeń, po analizę przewidywanych efektów i zmian, jakim powinien zostać poddany.

Elektromobilność to również ten temat, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Omówiono ustawę o elektromobilności, pokazano zmieniające się standardy ładowania pojazdów przechodząc do tematów budynków inteligentnych.

Przełomowe porozumienie siedmiu czołowych stowarzyszeń branżowych!

Kulminacyjnym momentem pierwszego dnia Kongresu było podpisanie przez siedem czołowych organizacji branżowych porozumienia na rzecz współpracy w zakresie efektywności energetycznej.

Sygnatariusze zobowiązali się tym samym do podjęcia współpracy mającej na celu wsparcie w realizacji programu „Czyste Powietrze”, w zakresie konsultacji „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021–2030” w celu wdrożenia rewidowanych dyrektyw dotyczących efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz dyrektywy na rzecz zielonego budownictwa oraz innych inicjatyw administracji państwowej i publicznej.

Organizacje branżowe pokazały, że mają świadomość tego, że tylko skuteczna współpraca wielu środowisk pozwoli na osiągnięcie nadrzędnych i długofalowych celów naszego Państwa w zakresie efektywności energetycznej oraz podpisujących to porozumienie Organizacji. Podpisanie porozumienia świadczy o tym, że organizacjom branżowym w sposób szczególny zależy na powodzeniu realizacji programu Czyste Powietrze.

Będą również pracowały nad pozostałymi inicjatywami związanymi ze wzrostem jakości środowiska wewnętrznego w budynkach przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.

chevron-right chevron-left

Partnerstwo w ramach porozumienia będzie realizowane poprzez:
– Rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce
– Wspieranie merytoryczne programu „Czyste Powietrze”
– Realizację celów: OZE i efektywności energetycznej w Polsce w 2030
– Wdrażanie znowelizowanych dyrektyw EPBD, RED, EED w Polsce

Energetyczne talk show!

Debaty i prelekcje przeplatane były rozmowami w formie luźnych dyskusji. Podczas talk show poruszano tematy związane z tematami mocno interesującymi branżę – zmianami w zasadach przyłączania mikroinstalacji PV do sieci, rynkiem mocy, współpracą nauki z przemysłem.

Specjalny Talk Show odbył się również na dziedzińcu głównym AGH. Tomasz Zubilewicz, prezenter telewizyjny rozmawiał z prof. dr hab. inż. Wojciechem Góreckim, który podczas Kongresu świętował 50-lecie swojej aktywności zawodowej. Podczas rozmowy dzielił się wspomnieniami, doświadczeniami, planami na przyszłość i marzeniami.

Talk show.  Tomasz Zubilewicz i prof. dr hab. inż. Wojciech Górecki (Fot. GLOBEnergia)

Talk show.  Tomasz Zubilewicz i prof. dr hab. inż. Wojciech Górecki (Fot. GLOBEnergia)

Debaty i dyskusje!

Podczas Kongresu Trendy Energetyczne zorganizowano dwie debaty – pozwoliło to na analizę tematów z kilku punktów widzenia. Każdy z uczestników debaty miał szansę zabrać głos i wyrazić swoje, nawet mocne zdanie, czy nieszablonową wizję na rozwiązanie kluczowych problemów.

Pierwsza z debat dotyczyła zmian w poszczególnych branżach: technice grzewczej, wentylacji, fotowoltaice, budownictwie prefabrykowanym.

Debata stowarzyszeń branżowych (Fot. GLOBEnergia)

Druga dotyczyła budynków bez rachunków od strony inwestycji, użytkowania, po kwestie finansowania i kierunki rozwoju poszczególnych technologii.

Poznaliśmy TRENDERÓW! Rozdano prestiżowe wyróżnienia!

Trender energetyczny to tytuł przyznawany osobom, które posiadają realny wpływ na zmiany w energetyce, które kreują lepszą rzeczywistość i nie są im obojętne problemy współczesnego świata. Dwie osobowości, które wyróżniono tytułem TRENDERA to

 • prof. dr hab. inż. Wojciech Górecki, który umiejętnie połączył wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pracy związanej z surowcami kopalnymi, z rozwojem i rozpoznaniem potencjału geotermalnego Polski. Zaraża pasją i doświadczeniem studentów, aktywnie włączając się w studenckie inicjatywy związane z odnawialnymi źródłami energii. Mamy nadzieję, że tytuł ten będzie uzupełnieniem osiągnięć, z okazji jubileuszu 50-lecia aktywności zawodowej,
 • Andrzej Guła, Prezes Krakowskiego Alarmu Smogowego, który rozpoczął w Polsce dyskusję o problemie niskiej emisji. Działania Pana Andrzeja Guły uświadomiły milionom Polaków, jakim powietrzem oddychają. Poprzez swoje inicjatywy kontroluje on działania władz w zakresie walki o czyste powietrze! Dzięki Panu Andrzejowi ten brudny problem naszego kraju jest podnoszony na szczeblu władz państwowych jak i europejskich. Jest symbolem walki o nasz wspólny, czysty kawałek nieba.

Uroczysta gala wręczania TRENDERÓW. Od lewe: Anna Bedkowska GLOBEnergia, prof. dr hab. inż. Wojciech Górecki, Monika Szczygieł Katedra Surowców Energetycznych WGGIOŚ AGH, Andrzej Guła Krakowski Alarm Smogowy, Grzegorz Burek GLOBEnergia(Fot. GLOBEnergia)

Strefa wywiadów wideo!

Podczas Kongresu, przed redakcyjnym obiektywem stanęli zarówno prezesi firm, jak i prelegenci, czy firmy wykonawcze. Wszyscy dzielili się swoimi obserwacjami rynku, planami na przyszłość, problemami z którymi się zmagają na co dzień.

Andrzej Guła
Krakowski Alarm Smogowy

Anna Bogdan
Politechnika Warszawska

Robert Galara
Galmet

Paweł Lachman
PORT PC

Konrad Witczak
Politechnika Łódzka

Krzysztof Mrowiński
EcoKomfort (firma wykonawcza)

Beata Kołodziej Aestus (firma wykonawcza)

Dziękujemy za udział w I Kongresie Trendy Energetyczne! Tak jak zapowiadaliśmy, kolejna edycja wydarzenia już w przyszłym roku!

Do zobaczenia w październiku 2019! Razem kreujmy TRENDY ENERGETYCZNE!

Harmonogram

Dzień 1, 22 listopada, czwartek

 • Rejestracja uczestników, godz. 9:00
 • Kongres plenarny, godz. 10:00-16:00
 • Przerwy kawowe i lunch
 • Wieczorny panel energetyczny godz. 19:00
  (Gala oraz Bankiet)

Dzień 2, 23 listopada, piątek

 • Kongres plenarny, godz. 10:00-15:00
 • Przerwy kawowe i lunch
 • Konkurs dla publiczności

Program

 22 listopada 2018

9.00

Rejestracja i powitalna kawa

10.00

Wprowadzenie do Trendów Energetycznych

SESJA I Trendy energetyczne – jak zmienią poszczególne branże w Polsce

10.20-11.40

– OZE w programie Czyste Powietrze, dodatek czy stały element?
– Rola termomodernizacji w programie Czyste Powietrze
– Krajowy plan na rzecz energii i klimatu 2021–2030. Jaka skala zmian czeka branże OZE i HVAC?
– Budynek bez rachunków – moda czy standard w budynkach wg WT 2021
– Kiedy wzrost cen energii i spadek cen instalacji fotowoltaicznych pozwoli na powszechny montaż instalacji PV bez dotacji?

12.00

Przerwa kawowa i branżowa dyskusja w kuluarach

12.30

Debata stowarzyszeń branżowych – zmiany na rynku 2020–2030
Jakich zmian spodziewają się poszczególne branże – technika grzewcza – w tym pompy ciepła wentylacja, fotowoltaika, budownictwo prefabrykowane, mikroinstalacje OZE. Debata przedstawicieli zarządów organizacji branżowych

SESJA II Technologie w trendach energetycznych

13.15-14.35

– Digitalizacja i nowe technologie w technice instalacyjnej budynków
– Łączenie technologii w instalacjach energooszczędnych – dokąd zmierza rynek?
– Możliwości rozwoju rynku urządzeń grzewczych z perspektywy producenta
– Zasilanie obiektów produkcyjnych fotowoltaiką – doświadczenia polskiego przedsiębiorcy- Innowacje technologiczne – optymalizacja projektów PV

15.00

Lunch i spotkania na stoiskach eksperckich

16.00

Forum Trendów Energetycznych
Tematyka m. in.: Kryteria przyłączenia mikroinstalacji OZE do sieci, kodeksy sieciowe, rynek mocy motorem mikroinstalacji OZE w przedsię- biorstwach, przegląd rynków PV i PC. Współpraca nauki z przemysłem – ośrodek AGH w Miękini.

19.00

Wieczorne spotkanie branżowe – bankiet
Restauracja Avangarda, ul. Mikołaja Zyblikiewicza 1 (wejście tylko z zaproszeniem)

 

 23 listopada 2018

9.00

Powitalna kawa i spotkania kuluarowe

SESJA III Budynek bez rachunków i program czyste powietrze

10.00-11.20

– Analiza programu Czyste Powietrze
– Wymogi dla urządzeń grzewczych w kontekście działań antysmogowych
– Ocieplenia, izolacje, akustyka – specyfika i perspektywy polskiego rynku
w kontekście programu Czyste Powietrze
– Wskaźnik gotowości Smart w nowej dyrektywie EPBD – rewolucja w budynkach w najbliższych latach

11:10

Debata PORT PC – SBF POLSKA”Budynki bez rachunków” 

Pompy ciepła i fotowoltaika – kierunki rozwoju technologii, współpraca, eksploatacja, inwestycje. Debata z udziałem Pawła Lachmana (prezes PORT PC) oraz Bogdana Szymańskiego (prezes SBF POLSKA PV).

12:10

Przerwa kawowa

12.40-14.20

SESJA IV Technologie w trendach energetycznych

– Ustawa o elektromobilności w praktyce
– Standardy ładowania samochodów EV
– Światowe trendy w poprawie bezpieczeństwa instalacji PV
– Ochrona przeciwpożarowa budynków z instalacją fotowoltaiczną
– Smart Home – wymagania dla falowników PV oraz urządzeń w inteligentnych instalacjach budynkowych
– Trendy na rynku energii elektrycznej do roku 2030

14:40

Lunch

15:20

Forum Trendów Energtycznych „Rola fotowoltaiki w aukcjach OZE”
Rynek inwestycji w ramach aukcji OZE. Wykonawcy, dostawcy, finansowanie w procesie budowy farm fotowoltaicznych. Kodeksy sieciowe i wpływ na warunki przyłączenia do sieci. | Prowadzi Redakcja GLOBENERGIA

16:00

PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE KONGRESU TRENDY ENERGETYCZNE

 

Rejestracja na Kongres

W celu rejestracji na Kongres Trendy Energetyczne prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest TUTAJ.

Po wypełnieniu formularza na adres e-mail podany w formularzu zostanie wysłana faktura proforma z danymi do przelewu opłaty kongresowej.

Odpłatność

Opłata obejmuje udział w sesjach Kongresu w dniach 22-23.11.2018, materiały kongresowe, posiłki w czasie trwania Kongresu.

Opłata* nie obejmuje noclegów – 300 zł

*Opłata zawiera VAT

Noclegi: uczestnicy Kongresu rezerwują samodzielnie według własnych preferencji.

Prelegenci

Grzegorz Burek Redaktor Naczelny 500 x 500Grzegorz Burek 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Redaktor naczelny magazynu GLOBENERGIA. Wieloletni działacz na rzecz zrównoważonego rozwoju. Propagator rozwoju rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, jako dwóch uzupełniających się źródeł energii. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Bogdan Szymański 

Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – specjalność odnawialne źródła energii. Współautor programu komputerowego „kolektorek”, członek zarządu GLOBEnergia. Autor wielu kursów min „Eko-Gmina”, „Samorządowy Menedżer ds. Energii” czy szkoleń z zakresu systemów fotowoltaicznych m.in. Solar+. Autor wielu poradników, w tym książki „Instalacje fotowoltaiczne”.

Michał Kaczmarczyk GLOBEnergiaMichał Kaczmarczyk

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Środowiska, o specjalności Odnawialne Źródła Energii. Posiada stopień naukowy doktora inżyniera w dziedzinie Nauk o Ziemi. Zwolennik idei efektywności energetycznej, poszanowania energii i odnawialnych źródeł energii. Autor wielu publikacji, zarówno naukowych jak i popularnonaukowych z zakresu energetyki i ochrony środowiska. Redaktor naukowy monografii „Niska emisja od przyczyn występowania do sposobów eliminacji”.

Janusz Starościk

Absolwent dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej, gdzie zdobył tytuły magistra inżyniera mechanika i magistra inżyniera budownictwa, European University z siedzibą w Montreux/Szwajcaria (Executive MBA) a także absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje doświadczenie zdobywał pracując przez wiele lat na kierowniczych stanowiskach w takich firmach jak: Hochtief AG, ACO Severin Ahlmann , ACO Passavant oraz Robert BOSCH. Obecnie prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, oraz współwłaściciel firmy, zajmującej się wspieraniem wymiany gospodarczej pomiędzy przedsiębiorstwami oraz organizacjami gospodarczymi z krajów UE i innych. Niezależny ekspert szwajcarskiej agendy rządowej Switzerland Global Enterprise. Autor kilkudziesięciu artykułów i opracowań dotyczących tych zagadnień w Polsce i za granicą. Członek Polskiej Rady Koordynacyjnej OZE. Współtwórca programu „Dobre Klimaty” emitowanego na TVN METEO.

Paweł Lachman

Absolwent studiów na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej, kierunek inżynieria środowiska. Od ponad 20 lat jest zatrudniony jako inżynier szkoleniowy w firmie Vaillant.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie z prowadzenia szkoleń dla instalatorów i projektantów branży grzewczej oraz OZE (termiczne kolektory słoneczne, pompy ciepła, układy hybrydowe pomp ciepła, kotły kondensacyjne, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, systemy hydrauliczne c.o. ogrzewania i ciepłej wody użytkowej). Od 2011 roku pełni funkcję prezesa Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, czołowego stowarzyszenia branży pomp ciepła w Polsce. Koordynator i członek zespołu autorskiego branżowych wytycznych PORT PC w zakresie pomp ciepła cz. 1-8 . Prowadzący e  latach 2011-2012 kursy certyfikowanego Instalatora OZE w zakresie pomp ciepła  „Instal+RES” (Politechnika Krakowska). W latach 2014-2018 prowadzi kursy w ramach europejskiego systemu szkoleń „Eucert” ( EHPA i PORT PC). Jest autorem ponad 50 artykułów o tematyce odnawialnych źródeł ciepła i techniki grzewczej.

Marek Przychodzień 

Absolwent i doktor filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Magister socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Założył firmę, w ramach której rozwinął działalność na polu outsourcingowym i tworzenia grup zakupowych energii elektrycznej i gazu oraz doradztwa. Obecnie współwłaściciel i menedżer spółki. W roku 2014 ukończył kurs szkoleniowy Europejski Menedżer Energii (KIG) wraz z menedżerami z kluczowych polskich przedsiębiorstw. Zajmuje się doradztwem w zakresie praw i procedur powiązanych z energetyką, min. ustawach o odnawialnych źródłach energii oraz efektywności energetycznej.  Autor publikacji w zakresie energetyki.

Sebastian Walerysiak

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz prestiżowego kierunku MBA w Wyższej Szkole Handlu i Prawa Łazarskiego w Warszawie. Z firmą Viessmann związany od 17 lat, od początku swojej ścieżki zawodowej, z krótką przerwą w latach 2009-2010, gdy w Funduszu Inwestycyjnym Mistral S.A pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Projektami Biznesowymi, a następnie był prezesem zarządu firmy Giełda Wschodnia S.A.
W 2011 r. powołano go na stanowisko prezesa zarządu firmy Viessmann – doceniając jego kompetencje managerskie oraz duże doświadczenie w branży grzewczej.
Pytany o swój największy sukces, odpowiada, że jest to przed wszystkim umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientami, opartych na obopólnym zaufaniu i szacunku.
Prywatnie, pasjonuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi, zwłaszcza w zakresie motoryzacji. W czasie wolnym chętnie je testuje i czerpie z nich inspirację do działań nie tylko zawodowych. Wielki entuzjasta tenisa ziemnego oraz zimowych dyscyplin sportowych. Dumny ojciec dwóch synów.

Jakub Koczorowski

Urodzony 06.09.1980 r. w Poznaniu, ekonomista, jest absolwentem poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Stosunków Międzynarodowych oraz warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej w zakresie Studium Podyplomowego Akademia Menedżerska. Od początku swojej kariery zawodowej związany z firmą REHAU. Początkowo jako praktykant w dziale Finansów i Księgowości, później jako specjalista ds. sprzedaży i marketingu w branżach Infrastruktura i Inżynieria Środowiska oraz Technika Grzewcza i Instalacyjna. Od 2008 roku dodatkowo pełni obowiązki Menedżera Grupy Produktów Odnawialne Źródła Energii. W 2017 roku objął stanowisko Menedżera Sprzedaży w branży Systemy grzewcze, instalacyjne i geotermalne. W październiku 2018 rozpoczął pracę w firmie Vaillant jako Menedżer ds. Rozwoju Sprzedaży Pomp Ciepła i OZE na Europę Wschodnią. Prelegent licznych konferencji związanych tematycznie z OZE. Promotor budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Członek zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła od 2015 roku –pełni funkcję szefa komisji dolnych źródeł ciepła.

Grzegorz Narwojsz

Ekspert w branży budowlanej, od wielu lat związany z TÜV Nord Polska. Posiada uprawnienia inspektora Nadzoru w branży konstrukcyjnej oraz jest wieloletnim członkiem Śląskiej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Z pasja prowadzi liczne branżowe spotkania i szkolenia. W chwili obecnej pracuje nad wdrożeniem udziału w inspekcjach technicznych i budowlanych wielowirnikowców.

Michał Marona

9 lat doświadczenia w branży fotowoltaicznej jako doradca techniczny, trener, konsultant.

Techniczny doradca sprzedaży w SolarEdge Technology – firmie która za cel ma zrewolucjonizowanie przemysłu fotowoltaicznego. Odpowiedzialny za techniczne doradztwo techniczne oraz handlowe, a także prowadzenie szkoleń technicznych oraz handlowych.

Marek Beśka

Prezes Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe. Od 15 lat związany z branżą energooszczędnego budownictwa szkieletowego w Polsce i w Europie. Promotor nowoczesnych technologi budowlanych i rozwiązań pro ekologicznych. Zwolennik realizacji obiektów według idei zrównoważonego rozwoju, według zasady 3E: Energooszczędne, Ekologicznie, Ekonomicznie. Obecnie Dyrektor działu Industry w Niemieckiej firmie STO, dostarczającej rozwiązania największym producentom obiektów prefabrykowanych drewnianych w Polsce i Europie.

Anna Bogdan

Profesor nadzwyczajna, zatrudniona na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, wiceprezes Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, członek Federation of European Heating, Ventilation and Air Conditioning Associations (REHVA).
Specjalizuje się w wentylacji i klimatyzacji, w szczególności: analizie wymiany ciepła i masy między człowiekiem a otoczeniem, wpływem człowieka na parametry środowiska wewnętrznego, analizie warunków środowiska wewnętrznego pod kątem komfortu użytkowników oraz zużycia energii oraz termofizjologii człowieka z uwzględnieniem zmienności osobniczej (płeć, wiek, budowa ciała, stan zdrowia). Ogłosiła drukiem ponad 200 publikacji, w tym: ponad 140 artykułów, 2 monografie, 10 rozdziałów w monografiach oraz ponad 50 referatów konferencyjnych.

Robert Maczionsek

Absolwent wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Kierownik działu fotowoltaiki i automatyki domowej w przedsiębiorstwie Emiter sp. z o. o. Od kilku lat zawodowo związany z branżą OZE i automatyką. Autor wielu artykułów o tematyce poświęconej okablowaniu strukturalnemu, automatyce domowej oraz fotowoltaice. Trener szkoleniowiec, wykładowca Politechniki Śląskiej. Pasjonat literatury, narciarstwa i nowych technologii.

Henryk Biały

Od prawie 30 lat właściciel i Prezes Zarządu firmy Corab. Firma jest liderem w produkcji anten satelitarnych w tej części Europy a od kilku lat działa w obszarze odnawialnych źródeł energii – fotowoltaice. Dziś Corab jest największym producentem systemów mocowań pod panele fotowoltaiczne w Polsce. Firma współpracuje z globalnymi markami i eksportuje swoje produkty do ponad 30 krajów. Prywatnie zapalony żeglarz, golfista i pasjonat nowych technologii.

 

Miejsce wydarzenia

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Aula w budynku A-0
aleja Adama Mickiewicza 30, 30-059 Kraków

Współpraca z firmami

Kongres „Trendy Energetyczne” to możliwość promocji oraz współpracy merytorycznej.

Kongres to szansa umocnienia marki poprzez udział w prestiżowym wydarzeniu.

Firmy zainteresowane współpracą sponsorską bądź merytoryczną przy okazji Kongresu prosimy o kontakt z organizatorami:

 • Marketing: marketing@globenergia.pl, tel. +48 602 562 245
 • Biuro: redakcja@globenergia.pl, tel. +48 12 654 52 12

Organizatorzy

Patronat honorowy

Współorganizacja merytoryczna

Partnerzy

Patronat medialny

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.