Powrót do portalu

XXIII Forum Energia w Gminie w Katowicach

08.06.2017

O Forum

RELACJA!

Dziękujemy za udział w wydarzeniu!

8 czerwca 2017 r. w Górnośląskim Parku Przemysłowym odbyło się XXIII Forum Energia w Gminie w Katowicach. Organizowane było przez Redakcję GLOBEnergia przy współpracy z Górnośląskim Parkiem Przemysłowym.

Cykl spotkań Energia w Gminie to ogólnopolski program spotkań branżowych skierowany do przedstawicieli władz lokalnych: burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji. Program obejmuje tematy dotyczące szeroko pojętej efektywności energetycznej, niskiej emisji, inwestycji energooszczędnych oraz źródeł finansowania.

Na spotkaniu poruszono, takie tematy jak: Codzienna eksploatacja budynków w standardzie energooszczędnym. Mirosław Czarnik z Górnośląskiego Parku Przemysłowego w Katowicach opowiedział o założeniach projektowych i praktyce w takich budynkach. Marek Łechtański z Viessmanna poruszył temat efektywnych systemów grzewczych dla obiektów użyteczności publicznej, a Jakub Kapuśniak z firmy Dimplex o nowoczesnych systemach grzewczych dla obiektów nowoprojektowanych oraz w fazie termomodernizacji. Michał Marona z firmy SolarEdge mówił o bezpieczeństwie instalacji fotowoltaicznych. Pierwszy panel pt. „Praktyka inwestycyjna” zakończył Bogdan Jelonek z firmy Garo Polska swoją prezentacją na temat „Elektromobilność – praktyczne aspekty inteligentnych systemów miejskich”.

Po przerwie kawowej przystąpiono do drugiej części wydarzenia pt. „Prawo i finanse”. Jako pierwszy zabrał głos Dominik Wojewódka z firmy Stekra mówiący o normach jakości oraz przepisach regulujących proces inwestycyjny w budownictwie, następnie o finansowaniu środowiskowych inwestycji samorządowych opowiedział Rafał Adamus z WFOŚiGW Śląski. Kolejnym i zarazem ostatnim przedstawionym tematem był „Rewitalizacja, regeneracja, walka z niską emisją” przez dr hab. Iwonę Jelonek z Uniwersytetu Śląskiego.

Po wszystkich wykładach spośród uczestników zostali wylosowani szczęśliwcy, którym wręczyliśmy nagrody naszych partnerów.

Oprócz części wykładowej uczestnikom zaproponowaliśmy także udział w dwóch wydarzeniach towarzyszących, tj:

  1. Wizyta studyjna w budynkach oraz centrali trigeneracyjnej
  2. Pokaz ładowania samochodu elektrycznego w czasie rzeczywistym

 

W XXIII Forum Energia w Gminie wzięło udział ponad 50 przedstawicieli samorządów lokalnych, Urzędów Gmin, Miast, Starostw Powiatowych. Na nasze wydarzenie przybywają również przedstawiciele takich instytucji, jak Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędy Marszałkowskie, zarządcy gminnym obiektów komunalnych czy obiektów rekreacyjnych.

Podczas spotkań eksperci z poszczególnych dziedzin dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zainteresowanymi, odpowiadają na liczne pytania i pomagają rozwiązywać kluczowe dla gmin problemy.  

Tematyka

ENERGIA W GMINIE, 8 czerwca 2017 r.

Miejsce: Górnośląski Park Przemysłowy Sp. z o.o.

ul. Konduktorska 33,

40-155 Katowice

sala B+C

 

Rejestracja uczestników: godz. 9:30

10:00 Rozpoczęcie  Bartłomiej Świderek GLOBEnergia
 PANEL I – praktyka inwestycyjna
10:10 Codzienna eksploatacja budynków w standardzie energooszczędnym – założenia projektowe i praktyka Mirosław Czarnik Górnośląski Park Przemysłowy w Katowicach
10:40 Efektywne systemy grzewcze dla obiektów użyteczności publicznej Marek Łechtański Viessmann
11:00 Nowoczesne systemy grzewcze dla obiektów nowoprojektowanych oraz w fazie termomodernizacji Jakub Kapuśniak Dimplex
11:20 Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych – zagadnienia eksploatacyjne Michał Marona Solar Edge
11:40 Elektromobilność – praktyczne aspekty inteligentnych systemów miejskich Bogdan Jelonek Garo Polska
12:00 Przerwa kawowa
 PANEL II  – Prawo i finanse
12:30 Normy jakości oraz przepisy regulujące proces inwestycyjny w budownictwie Dominik Wojewódka Stekra
13:00 Finansowanie środowiskowych inwestycji samorządowych Rafał Adamus WFOŚiGW Katowice
13:20 Rewitalizacja, regeneracja, walka z niską emisją dr hab Iwona Jelonek Uniwersytet Śląski
13:40 Podsumowanie Bartłomiej Świderek GLOBEnergia
14:00 Wizyta studyjna, pokaz ładowania samochodu elektrycznego
15:00 ZAKOŃCZENIE

Galeria

Organizator

Współorganizator

Patronat

Patronat

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.