Powrót do portalu

XXIX Forum Energia w Gminie w Gdańsku

04.10.2018
Gdańsk, Nowy Ratusz, Sala Obrad Rady Miasta Gdańska

O Forum

Zapraszamy na XXIX Forum Energia w Gminie, które odbędzie się 4 października 2018 r. w Gdańsku.

Miejsce: Nowy Ratusz, Sala Obrad Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1, 80-853 Gdańsk

Cykl spotkań Energia w Gminie to ogólnopolski program spotkań branżowych skierowany do przedstawicieli władz lokalnych: burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji. Program obejmuje tematy dotyczące szeroko pojętej efektywności energetycznej, niskiej emisji, inwestycji energooszczędnych oraz źródeł finansowania.

Prelegenci to specjaliści w swych dziedzinach.

Uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający udział w wydarzeniu oraz Poradnik „Niska Emisja – efektywność energetyczna w gminach i samorządach” pod redakcją naukową dr inż. Michała Kaczmarczyka.

Wstęp bezpłatny: dla przedstawicieli gmin i samorządów lokalnych, partnerów organizatorów konferencji, instytucji państwowych i naukowych – obowiązkowa rejestracja.

Program ramowy

Rozpoczęcie

Grzegorz Walczukiewicz – Dyrektor biura Związku Miast i Gmin Morskich
Grzegorz Burek – Redaktor naczelny GLOBENERGIA

FINANSOWANIE

 • Zasady wsparcia i rozliczania dofinansowania ze środków w ramach RPO woj. pomorskiego
 • Wsparcie WFOŚ dla inwestycji środowiskowych i energetycznych

CIEPŁO I EKOLOGIA

 • Technika grzewcza – założenia projektowe a praktyka
 • Ocieplenia – renowacja typu mikro i makro. Katalog dobrych praktyk i błędów.
 • Akustyka w budownictwie – obowiązujące przepisy i normy
 • Wybieramy i montujemy okna – jak, dlaczego i po co.

RYNEK, TRANSPORT I ENERGETYKA

 • Praktyczne aspekty zarządzania gminną infrastrukturą elektryczną (PV) i transportową
 • Na co zwracać uwagę przy doborze urządzeń do instalacji fotowoltaicznej
 • Rynek mikroinstalacji OZE w liczbach

Konkurs dla uczestników

Odbiorcy

 • Osoby odpowiedzialne za inwestycje i zamówienia
 • Przedstawiciele spółek i instytucji gminnych
 • Wójtowie, burmistrzowie, starostowie, prezydenci miast
 • Jednostki naukowe

Prelegenci

Grzegorz Walczukiewicz

Dyrektor biura Związku Miast i Gmin Morskich (ZMiGM).
Od 2008 r. prowadzi biuro stowarzyszenia skupiającego miasta i gminy z polskiego wybrzeża, współtwórca i członek zarządu Bałtyckiego Klastra Przemysłu Czasu Wolnego (BKPCW), organizator i współorganizator wielu konferencji z dziedziny ochrony środowiska, turystyki i gospodarki.
Realizator Forum Bursztynowego oraz wystaw promujących Gdańsk – Światową Stolicę Bursztynu w kraju i za granicą.

Grzegorz Burek Redaktor Naczelny 500 x 500Grzegorz Burek 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Redaktor naczelny magazynu GLOBENERGIA. Wieloletni działacz na rzecz zrównoważonego rozwoju. Propagator rozwoju rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, jako dwóch uzupełniających się źródeł energii. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Michał Kaczmarczyk GLOBEnergiaMichał Kaczmarczyk

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Środowiska, o specjalności Odnawialne Źródła Energii. Posiada stopień naukowy doktora inżyniera w dziedzinie Nauk o Ziemi. Zwolennik idei efektywności energetycznej, poszanowania energii i odnawialnych źródeł energii. Autor wielu publikacji, zarówno naukowych jak i popularnonaukowych z zakresu energetyki i ochrony środowiska. Redaktor naukowy monografii „Niska emisja od przyczyn występowania do sposobów eliminacji”.

Janusz Starościk
Absolwent dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej, gdzie zdobył tytuły magistra inżyniera mechanika i magistra inżyniera budownictwa. Ponadto ukończył European University z siedzibą w Montreux/Szwajcaria gdzie uzyskał dyplom Executive MBA, oraz Informację i Zarządzanie Systemami Informacyjnymi na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie zdobywał pracując przez wiele lat na kierowniczych stanowiskach w takich firmach jak: Hochtief AG, ACO Severin Ahlmann , ACO Passavant oraz Robert BOSCH. Obecnie prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, oraz współwłaściciel firmy, zajmującej się wspieraniem wymiany gospodarczej pomiędzy przedsiębiorstwami oraz organizacjami gospodarczymi z krajów UE i innych. Niezależny ekspert szwajcarskiej agendy rządowej Switzerland Global Enterprise.
Autor kilkudziesięciu artykułów i opracowań dotyczących tych zagadnień w Polsce i za granicą. Członek Polskiej Rady Koordynacyjnej OZE. Współtwórca programu „Dobre Klimaty” emitowanego na TVN METEO.
Artur Karczmarczyk

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej o specjalizacji Technika Cielna, Piece Przemysłowe i Ochrona Środowiska. Doświadczony w zakresie prowadzenia szkoleń i seminariów w tematyce pomp ciepła, techniki chłodniczej, klimatyzacji, kolektorów słonecznych, kompleksowej obsługi technicznej pomp ciepła. Wykładowca studiów dziennych, podyplomowych, seminariów AGH Kraków oraz innych uczelni. Trener Eucert z zakresu teorii i praktyki pomp ciepła. Autor licznych publikacji w tematyce pomp ciepła, techniki grzewczej, klimatyzacji, energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych. Współautor „WYTYCZNE PROJEKTOWANIA, WYKONANIA I ODBIORU INSTALACJI Z POMPAMI CIEPŁA”. Członek założyciel, członek zwyczajny, V-ce Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Obecnie pracownik firmy Viessmann Sp. z o.o. – PM. OZE Dział Projektów Inwestycyjnych.

Paweł Gałuszka

Wykształcenie techniczne, od bliska 25 lat związany z branżą chemii budowlanej. Od 20 lat na stałe zatrudniony w firmie Farby KABE Polska Sp. z o.o., której misją jest „dostarczanie nowoczesnych produktów dekoracyjno-ochronnych, tak aby zawsze cieszyły się aprobata i zaufaniem Klientów – solidnie spełniając swoje zadanie przez długie lata”. Obecnie pełni funkcję Kierownika Działu Szkoleń.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Śląskich Konferencji RENOAKATYWATOR, która porusza zagadnienia związane z szeroko pojętą tematyką renowacji obiektów budowlanych.

Michał Marona

Prawie 8 lat doświadczenia w branży fotowoltaicznej jako doradca techniczny, trener, konsultant.

Techniczny doradca sprzedaży w SolarEdge Technology – firmie która za cel ma zrewolucjonizowanie przemysłu fotowoltaicznego. Odpowiedzialny za techniczne doradztwo techniczne oraz handlowe, a także prowadzenie szkoleń technicznych oraz handlowych.

 

Miejsce wydarzenia

Nowy Ratusz, Sala Obrad Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1, 80-853 Gdańsk

Fotorelacja Gdańsk - poprzednie edycje

Organizator

Patronat honorowy

Współorganizator

Patronat

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Patronat medialny

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.