Od wczoraj, 8 grudnia, krakowianie mogą korzystać z usług nowego Punktu Obsługi Mieszkańca, w którym mogą zasięgnąć informacji z zakresu zmiany systemu ogrzewania na proekologiczne. W budynku Urzędu Miasta przy al. Powstania Warszawskiego 10 działają trzy nowe stanowiska do bezpośredniej obsługi mieszkańców.

W nowym Punkcie można złożyć wniosek o udzielenie dotacji i otrzymać fachową poradę od poniedziałku do piątku w godzinach 7.40-15.30. Dokładna lokalizacja to budynek Urzędu Miasta Krakowa przy al. Powstania Warszawskiego 10 na parterze (wejście bezpośrednio od strony parkingu przy al. Powstania Warszawskiego). Niezbędne informacje można także uzyskać telefonicznie: 12 616 90 85, 12 616 90 86, 12 616 90 87.

Nowy punkt obsługi to reakcja na duże zainteresowanie krakowian zmianą ogrzewania na proekologiczne. Większa liczba „okienek” przyspieszy procedury składania dokumentów i da większy komfort. Liczymy także, że zachęcimy do złożenia dokumentów jeszcze większą liczbę mieszkańców. Funkcjonujące do tej pory punkty będą pracowały z godnie z dotychczasowym harmonogramem – skomentował Witold Śmiałek, doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. jakości powietrza.

To nie jedyny punkt, w którym na terenie Krakowa można składać wnioski o dotację na wymianę ogrzewania na proekologiczne. Pozostałe lokalizacje to:

  • os. Zgody 2 pok. nr 7 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.40 -18.00 (punkt informacyjno-doradczy, składanie wniosków)
  • we wszystkich lokalizacjach UMK: Plac Wszystkich Świętych 3-4, al. Powstania Warszawskiego 10, Rynek Podgórski 1, ul. Grunwaldzka 8, ul. Kasprowicza 29, ul. Wielopole 17a, os. Zgody 2, ul. Wielicka 28a, ul. Stachowicza 18, ul. Lubelska 27 w godzinach pracy Urzędu (składanie wniosków).
  • w Punktach Obsługi Mieszkańca w Galerii Bronowice oraz Bonarka od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-18.00.

Złożenie dokumentów jeszcze tylko w tym roku gwarantuje otrzymanie do 100% dofinansowania, w latach kolejnych będzie malało: w 2017 wyniesie do 80% kosztów kwalifikowanych, w roku 2018 do 60% kosztów kwalifikowanych. Wszystkie potrzebne potencjalnym beneficjentom informacje i formularze dostępne są tutaj.

Opracowano na podstawie: Magiczny Kraków

Katarzyna Cieplińska

Redaktor GLOBEnergia