5 sierpnia 2019 r. firma Ricoh Company ogłosiła zakup 37GWh energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł certyfikowanych przez I-REC i J-Credit. Dzięki tej transakcji, energia elektryczna zużywana w procesie produkcyjnym wielofunkcyjnych urządzeń drukujących A3 od 1 kwietnia 2019 r. do 31 marca 2020 r. ma zostać całkowicie zrównoważona. Transakcja dotyczy pięciu fabryk.

O Ricoh

Ricoh Company to ogólnoświatowa korporacja, której działalność została zapoczątkowana w 1936 roku w Tokio. Firma jest obecnie największym producentem cyfrowych, wielofunkcyjnych urządzeń biurowych. Grupa Ricoh działa w około 200 krajach i regionach. Gama produktów obejmuje m.in.: czarno-białe i kolorowe drukarki laserowe. Zakup 37GWh energii elektrycznej z OZE ma pozwolić firmie na zrównoważenie tej wykorzystywanej w procesie produkcyjnym wielofunkcyjnych urządzeń drukujących A3.

ricoh

Siedziba RICOH w Tokio, xródło: wikipedia.pl

Realizacja zobowiązań

RE100 to zapoczątkowany w 2014 roku globalny ruch, zrzeszający najbardziej wpływowe na świecie firmy, które zobowiązały się do osiągnięcia celu 100% energii z OZE. Ricoh było pierwszym japońskim przedsiębiorstwem, które w kwietniu 2017 r. zostało członkiem tego grona. Firma zadeklarowała, że do 2030 roku będzie korzystała z odnawialnych źródeł energii przynajmniej na poziomie 30% a do 2050 roku w 100%. W ramach realizacji tych postanowień biura 9 oddziałów Ricoh w Europie, w tym w Polsce są zasilane w 100% energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł.

5 sierpnia 2019 r. firma Ricoh Company ogłosiła zakup 37GWh energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Finalizacja transakcji pozwoli na zrównoważenie do 100% energii wykorzystywanej w procesie produkcyjnym wielofunkcyjnych urządzeń drukujących A3 od 1 kwietnia 2019 r. do 31 marca 2020 r. Transakcja dotyczy pięciu fabryk Ricoh: dwóch w Chinach, dwóch w Japonii oraz jednej fabryki w Tajlandii.

Korporacyjne inwestycje w OZE są przyczyną transformacji globalnej energetyki. Wykorzystanie przez światowe korporacje elektryczności pochodzącej z OZE może się okazać główną siłą sprawczą transformacji globalnej ekonomii w kierunku zeroemisyjności. Oby tak dalej.

źródło: Ricoh

Redakcja GLOBEnergia