Według zapowiedzi, drugi nabór do programu Mój Prąd miał rozpocząć się na początku 2020 roku. Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że II nabór rozpocznie się od 13 stycznia 2020.

Nie ma się co napinać żeby zdążyć z wnioskiem w Mój Prąd do 20ego grudnia. Lepiej spokojnie przygotować Wigilię, pośpiewać kolędy z rodziną i pocieszyć się aurą Świąt. I korzystając z ferii przygotować się do drugiego naboru. START – 13 stycznia 2020. – czytamy na twitterze Piotra Woźnego

Co z instalacjami uruchomionymi między 20 grudnia a 13 stycznia?

Inwestorzy obawiali się, że w kolejnym naborze data zostanie zmieniona i jeżeli nie zdążą złożyć wniosku w pierwszym naborze, dotacja im przepadnie! Zaktualizowana instrukcja wypełnienia wniosku zawiera informację wskazującą, że osoby, które nie zdążą zgłosić się w tym naborze nie mają się czego obawiać! W instrukcji czytamy:

Kolejny nabór zostanie ogłoszony od początku 2020 r. Na zasadach obowiązujących obecnie tj. data poniesienia wydatków od 23.07.2019 r. Zatem można ponosić wydatki i podłączyć instalację do sieci obecnie i ubiegać się o dofinansowanie w kolejnym naborze.

Wygląda również na to, że jeżeli środki się nie skończą, program potrwa co najmniej do końca 2025 roku.

Koszty kwalifikowane [zł brutto] zgodnie z definicją w programie: okres kwalifikowalności kosztów od 23.07.2019 r. do 31.12.2025 r.


Gdzie można zobaczyć i dotknąć w jednym miejscu urządzenia fotowoltaiczne, pompę ciepła i stacje ładowania samochodów elektrycznych? My wiemy! Wszystkie technologie OZE w jednym miejscu! Najlepsi specjaliści i nowoczesna formuła konferencji i konkursów – po prostu GLOBEnergia SHOW!


Mój Prąd po 100 dniach

Redukcja szkodliwego dla zdrowia dwutlenku węgla o 58,8 tys. ton rocznie, 65 mln zł wypłaconych i zatwierdzonych do przekazania dotacji, 13,5 tys. dofinansowanych instalacji PV przez 100 dni – to efekty kończącego się naboru w programie „Mój Prąd”. Do wykorzystania jest jeszcze ponad 90% z miliardowego budżetu programu.

Łączna zainstalowana moc to 73,5 MW, co pozwala na wygenerowanie z dofinansowanych instalacji PV aż 73,5 GWh/rok zielonej energii.

Co dalej?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracuje nad kontynuacją programu „Mój Prąd” w formie preferencyjnych pożyczek dla spółdzielni mieszkaniowych, co finalnie przełoży się na realne obniżenie rachunków dla mieszkańców.

Redakcja GLOBEnergia