Projekt „OZE Day Dzień Odnawialnych Źródeł Energii” na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, ma na celu zorganizowanie festiwalu naukowego, który jest połączeniem targów wystawowych i konferencji poświęconych odnawialnym źródłom energii.

Nazwa przedsięwzięcia:
OZE Day – Dzień Odnawialnych Źródeł Energii

Miejsce i termin przedsięwzięcia:
Gmach Główny Akademii Górniczo – Hutniczej
Al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
16-17 kwietnia 2013 r.

Programowymi założeniami wydarzenia są:
• popularyzacja i promocja odnawialnych źródeł energii oraz zrównoważonego rozwoju,
• wzrost świadomości w wykorzystywaniu alternatywnych źródeł energii w kontekście racjonalnego korzystania z zasobów środowiska,
• umożliwienie studentom i absolwentom zapoznania się z rynkiem pracy w obszarze OZE,
• zachęcenie maturzystów do podjęcia studiów na kierunku Ekologiczne Źródła Energii, Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.

Nie można zapomnieć o przygotowanych dodatkowych atrakcjach, jakie czekają na przybyłych gości. Będąc tego dnia w gmachu głównym AGH, warto wziąć udział w warsztatach tematycznych. Na tegorocznej, trzeciej już edycji „OZE Day”, tematem głównym jest energia słoneczna.

Kolejny, warty uwagi punkt programu, to warsztaty wyjazdowe, które odbędą się w Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH
w Miękini. Będzie tam można obejrzeć pompy ciepła, zbiorniki buforowe, instalacje kolektorów płaskich i rurowych oraz system rekuperacji ciepła.  Zapisy na warsztaty rozpoczynają się 25 marca 2013 i trwają przez 2 TYGODNIE (do 7 kwietnia) szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej: http://www.oze-day.agh.edu.pl/.

W trakcie wydarzenia przeprowadzimy także konkurs wiedzy o OZE, na który będzie składało się kilka krótkich pytań. Do rozlosowania wiele atrakcyjnych nagród

Jeżeli interesujesz się tematem odnawialnych źródeł energii, tudzież wiążesz z nim swoją przyszłość – nie zastanawiaj się dłużej! Zarezerwuj datę 16-17 kwietnia na to wydarzenie!

Zapraszamy,
OZE TEAM

Więcej informacji na stronie organizatora: www.oze-day.agh.edu.pl

Organizatorzy:
Koło Naukowe Odnawialnych Źródeł Energii „Grzała”
Koordynator projektu: Dastin Adamowski
Kontakt: 796 649 675
Email: dastin.adamowski@gmail.com