Na dachu firmy Pawtrans Holding Sp. z o.o. powstał system fotowoltaiczny o łącznej mocy 164 kWp. Jest to największa dachowa instalacja PV tego rodzaju na Lubelszczyźnie.

 
Instalacja fotowoltaiczna powstała na części dachu budynku hali serwisowo-magazynowej w nowej lokalizacji firmy w Poniatowej na Lubelszczyźnie.
Elektrownia słoneczna składa się z  monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych. Moduły zostały podłączone do 8 falowników typu QX3 18000 firmy Q3 Energie GmbH. Do budowy systemu PV został wykorzystany system montażowy Iroc S2 firmy B&K Solare Zukunft GmbH z modułami ukierunkowanymi na południe. Jest to konstrukcja aerodynamiczna, nie ingerująca w poszycie dachu i dociążona w newralgicznych miejscach, w których nie powstaje niebezpieczeństwo uszkodzenia poszycia dachowego.
 
Tego typu rozwiązanie jest bardzo popularne na rozwiniętych rynkach fotowoltaicznych w Europie, a w Polsce, gdzie rynek dopiero się rozwija, jest jeszcze nowinką techniczną dla inwestorów. 
 
Instalacja powstała w 100% z własnych środków inwestora, który jako lider w branży transportu płynnych produktów spożywczych jest dynamicznym, o dużym potencjale podmiotem.
Dla inwestora inwestycja w odnawialne źródła energii jest konieczna do zmniejszenia kosztów eksploatacji i opłat za energię elektryczną na swoim obiekcie. Zgodnie z założeniami instalacja fotowoltaiczna ma generować około 164 MWh energii elektrycznej rocznie. Wykonawcą inwestycji jest Sun Electric Polska Sp. z o.o. z Lublina. 
 
{gallery}lubelszczyzna fotowoltaika{/gallery}
 
Źródło zdjęć: Sun Electric Polska Sp. z o.o. 

 POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus!

appstore        google play