18.01.2013, Kraków: Konferencja „OGRÓD NAD GŁOWĄ – czyli szwajcarskie „zielone dachy” i „żyjące ściany”

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Baner 2

Konferencja „OGRÓD NAD GŁOWĄ - czyli szwajcarskie „zielone dachy” i „żyjące ściany” modelem i inspiracją dla innowacyjnych działań polskich samorządów na rzecz oszczędności energii i ochrony klimatu"     

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” w imieniu konsorcjum projektu OGRÓD NAD GŁOWĄ zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji dla miast i gmin pn. „OGRÓD NAD GŁOWĄ - CZYLI SZWAJCARSKIE „ZIELONE DACHY” I „ŻYJĄCE ŚCIANY” MODELEM I INSPIRACJĄ DLA INNOWACYJNYCH DZIAŁAŃ POLSKICH SAMORZĄDÓW NA RZECZ OSZCZĘDNOŚCI ENERGII I OCHRONY KLIMATU, która odbędzie się w dniu 18 stycznia 2013 r. w Krakowie.

Konferencja dotyczyć będzie merytorycznych, ekologicznych, techniczno-wykonawczych i prawnych aspektów związanych z realizacją zielonych dachów i ścian w Szwajcarii oraz w Polsce. Jej celem jest przekazanie polskim gminom szwajcarskiego know-how, poprawiającego energoefektywność budynków dzięki „ogrodom na dachach i ścianach”, tworzonym w ramach zrównoważonego gospodarowania energią w gminie oraz wsparcie oddolnej, pro-klimatycznej inicjatywy europejskiej pn. Porozumienie Burmistrzów poprzez zwiększenie kompetencji miast i gmin, w zakresie planowania energetycznego na szczeblu lokalnym.

Konferencja będzie stanowiła wyjątkową okazję do wysłuchania inspirujących i motywujących wystąpień ekspertów ze Szwajcarii i z Polski, jak również do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami oraz zapoznania się z ofertą firm działających w Polsce.

Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konferencji.