20 i 21 czerwca Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach ponownie zamieni się w forum dyskusji o nowych technologiach.

Jak co roku o tej porze odbędą się Międzynarodowe Targi Innowacji i Wynalazków INTARG. Od ponad dekady w czasie INTARGu spotykają się wynalazcy z całego świata, którzy prezentują najnowocześniejsze rozwiązania. W zeszłym roku było to ponad 19 krajów. Rozpiętość pomysłów jest bardzo duża. Bez wątpienia jednak wszystkie rozwiązania są odpowiedzią na problemy dzisiejszego świata. Zatem będziemy mogli podczas INTARGu zobaczyć wynalazki z medycyny, nowe urządzenia dla przemysłu, czy technologie komputerowe. Należy podkreślić, że problemy związane z energią jako jedne z dziś najważniejszych znajdują niejednokrotnie swoje rozwiązania właśnie na INTARGu.

Troska o energię na całym świecie jest widoczna również podczas naszych targów. Coraz więcej zgłoszeń dotyczy właśnie tej branży. Przykładem niech będzie wynalazek, który otrzymał Grand Prix w zeszłym roku – technologia odzysku paliw z odpadów zaproponowana przez Adama Hańderkę i Przemysłowy Instytut Motoryzacji . Jest to o tyle ważne osiągnięcie, że pokazuje ono konkurencyjność polskich wynalazców oraz ich zaangażowanie we współczesne kwestie energetyczne. – mówi pracownik Eurobusiness-Haller, organizatora targów.

Kolejną ciekawą propozycją jest poszerzenie oferty targów o strefę INTARG EKO, która zgromadzi wyspecjalizowanych wystawców, prezentujących rozwiązania dla ochrony środowiska. Taka inicjatywa pokazuje, że dziś bez widocznego zaangażowanie w zmianę podejścia do środowiska nie można myśleć o poważnym i odpowiedzialnym przemyśle, biznesie, a nawet społeczeństwie. Do tego wszystkiego INTARG to dwa dni pełne prezentacji, konferencji, rozmów biznesowych, ale też mniej oficjalnych spotkań, na których ścierają się i konfrontują śmiałe pomysły naukowców i biznesmenów z całego świata.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.intarg.haller.pl